Jo kuusi vuotta sitten kyllästyin kuuntelemaan Halosen jatkuvaa toistelua globalisaatiosta ja pohjoismaisesta hyvinvointivaltiosta. Edelleenkään hän ei halua keskustella mistään muusta. Niinistö tulee voittamaan kahdenkeskiset väittelyt varmasti. Hyvistä vaihtoehdoista paras on Sauli Niinistö.
Globalisaatio ja pohjoismainen hyvinvointivaltio
Mahdollisuus
2128
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Oikeassapa olet- jos se hyvinvointiyhteiskunta, jota Halonen ei tarkkaan ole määritellyt on vain eräänlainen mantra, jota hoetaan, ei asiat sillä parane. Kansalaiset haluavat mahdolliusuuksia yrittää, tehdä työtä ja luoda elämänsä edellytyksiä itse, ei elämää eri systeemien kontrollissa. Pressalla on mielipidevaikuttajana suuri merkitys- nyt on nukahdettu! Työmarkkinatuella oleva pitkäaikaistyötön
Ihan kuin koko maailmassa ei olisi Halosen mielestä muuta ongelmaa kuin globaalisaatio voisi keskittyä välillä Suomenkin hyvin voinnin lisäämiseen. Lisäksi suhteet muihin maihin katkolla. Ulkaamaan presidentit kuten Berluskooni kehuu miten saivat Halosen luovuttamaan elintarvikeviraston italialle hurmaajan taidillaan ,ois voinu tarja pysyä vähä tiukempana.