ärsyttävää! onko kokemuksia tai keinoja mistä ei turpois tai lääkkeitä jotka ei turvottais. Olen huomannut näin käyvän muillekin jotka syövät essitalopraamia (ehkä muistakin).
Kerääkö lääke nestettä (pissaa:) päähän vai mistä on kyse? Muuten olen laihtunut, joten ei se läskiäkään ole, posket ovat vain kuin sikotautisella henkilöllä.
Kerääkö lääke nestettä (pissaa:) päähän vai mistä on kyse? Muuten olen laihtunut, joten ei se läskiäkään ole, posket ovat vain kuin sikotautisella henkilöllä.
Vastaukset 5
Vanhimmat
juu-juu, ilman muuta, pisua naamassa.
Oudolta tällanen reaktio vaan tuntuu.
Ei mielialalääkkeet yleensä turvota eli kerää nestettä. Hyvin yksilöllistä tosin, että ei voi varmaksi sanoa.
Ylipäätään (valitettavasti) joutuu odottaa ainakin viikon-kaksi että vaikutus selviää. Ja jos on positiivista vastetta niin kyllä kannattaa odottaakkin.
Mirtazapin on mulla ainakin lihottanut noin 8kg ja naama turvonnut.Ei hyvä.Seroxat taasen aiheutti pahoja orgasmi-ym vaikeuksia,ja cipramilista ei ollut mitään hyötyä.Masennuslääkkeillä on aina haittavaikutuksia,jos hyvin käy niin enemmän hyöty,
juu. Totta on, että mielialalääkkeet lisää painoa ja aika reilusti