Ahvenanmaa, osa 2

Palstan kiihkomielisimmät totaalifundamentalistit voisivat hyvin ottaa H.Hautalaan yhteyttä ja pyytää häntä ryhtymään Ahvenanmaan presidentiksi. Siinäpä ikioma valtio ääri-sivareille sekä totaaleille.

Kuka vastustaa?!
2123
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Niin minkaslainen aluepuolustus ja pelote siella olikaan ?

Äänestä
  • miksi tarvitsisi? Saisi venäjä rynniä sinne vaikka suoraan. Tämän palstan totaalit saisi ainakin kiksit siitä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


c o r e kirjoitti:

Palstan kiihkomielisimmät totaalifundamentalistit voisivat hyvin ottaa H.Hautalaan yhteyttä ja pyytää häntä ryhtymään Ahvenanmaan presidentiksi. Siinäpä ikioma valtio ääri-sivareille sekä totaaleille.

Kuka vastustaa?!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu