Onko seksi autossa laillista? Siis ei tietenkään ajossa, vaan esimerkiksi parkkipaikalla, tai vähän syrjäisemmällä tiellä tai kadulla?
Kysyn koska pitäisi tässä joku päivä käydä huorissa, ja mulla on kauan ollut haaveena naida autossa. Huora jonka tapaan on jo suostunut asiaan, mutta en tiedä minne päin keskustaa suunnistaisin tätä aktia tekemään?
Kysyn koska pitäisi tässä joku päivä käydä huorissa, ja mulla on kauan ollut haaveena naida autossa. Huora jonka tapaan on jo suostunut asiaan, mutta en tiedä minne päin keskustaa suunnistaisin tätä aktia tekemään?
Vastaukset 19
Vanhimmat
kinkkinen juttu.. En usko että sitä seksiä saa harrastaa missä vaan. Parasta olisi jos autossasi olisi tummenetut lasit, ja teette huorasi kanssa hommat joskus illalla jossain pimeässä.
Stadissa on joitain paikkoja jotka on suosittuja. Esimerkiksi Munkkisaaren ranta-alue..
Mistä olet muuten löytänyt huoran tuohon mukaan? Joku vakiotyttö vai? Tekisikö se jotai s/m leikkejä???
juu. huora on vakiotyttö jota käytän. Saan jo alennustakin.. Löysin tosiaan ihan kaverin kautta, ja nykyään sillä tytöllä on jo omat nettisivutkin. Tykkään siitä koska se on suomalainen, ja luotettava..
kai siltä SM jututkin käy, kokeile vaan! sen nettiosoite on http://www.sunpoint.net/~rixu69 Se on brunette ja 24, mahtavat tissit, ja tiukka!
Ns. nussiminen on rikoslain mukainen rangaistava teko, myös autossa. Mutta voisit ajaa autotalliisi ja nussia huoraa siellä autossa. Laita tallin ovi kiinni, ei tule virkavalta paikalle. Mutta tämä on luottamuksellinen ohje, josta en tällä kertaa laskuta, koska se yllyttää rikokseen. Minäkin usein nussin autotallissa.
juu. huora on vakiotyttö jota käytän. Saan jo alennustakin.. Löysin tosiaan ihan kaverin kautta, ja nykyään sillä tytöllä on jo omat nettisivutkin. Tykkään siitä koska se on suomalainen, ja luotettava..
kai siltä SM jututkin käy, kokeile vaan! sen nettiosoite on http://www.sunpoint.net/~rixu69 Se on brunette ja 24, mahtavat tissit, ja tiukka!
Mutta huoran linkki ei toimi. Harmi, sillä panettaa jo niin saatanasti.
Ei vainkaan, itte en viittis ruveta kortongin kanssa vehtaamaan vaikka olis kuinka hyvä huora. Tietysti olis eri asia jos ei muuten naista sais.
Vieläkö Repeä panettaa näin 20 vuotta myöhemmin?
Kyllä t.Repe jr.
kyllä kai seksiä saa autossa harrastaa kunhan ei kauhean näkyvästi, tai niin että se häiritsee muita, tosin eräs kaverini sanoi että hänen oli tyttöystävä ottanut suihin liikenteessä (ei tietenkään keskikaupungilla) oli ihmiset kuulemma hiukan kattonut, voinut olla hiukan keskttymisongelmia ajamisessa!!
Onhan siinä se öö tota...................................................... en nyt keksi sanaa mutta itsensä paljastelu on sama homma ku että nait julkisella paikalla jonkun nähden niin voi polliisi sedät tulla keskeyttää aktin. Eikait tuo nyt mikään ongelma ole.
Mut ei tuota kukaan kattonu vaik tyttökaverin kaa hommattiinkin autossa rannalla. Ehkä joku veneilijä saatto huomata ja se rantakivelllä istunut ihminen kummastella auton heilumista, mut kuka siitä välittää??? En ota pulttia moisista laillisuus asioista.
Mikäli harrastat seksiä autossa niin, että mahdolliset ohikulkijat (poliisit) pystyvät sen näkemään, on kyseessä sukupuolisiveellisyyttä loukkaava teko. Suosittelisin, että kehittelet jonkinlaiset peitteet ikkunoihin niin ei pitäisi olla poliisisedilläkään asiaan mitään sanomista, kunhan muistat poistaa ne ennen ajamaan lähtöä :)
Jos ajat autoa sekstailun aikana, niin vältä kuitenkin samaan aikaan puhumasta kännykkään (ilman handsfree varustusta), ainakin se on laitonta vuoden alusta...
Jotain rajaa.
"Onko seksi autossa laillista? "
Riippuu vain ja ainoastaan siitä, missä autosi on ja aiheuttaako se yleistä pahenusta.
- Edellisenä keväänä perjantai-iltapäivällä hämmästyksekseni törmäsin kääntöpaikalla olevaan Mersuun, siis pysähtymiskieltoalueella. Ohi kävellessäni kiinnitin katseen epämääräiseen myttyyn penkit kaadetussa autoaa. Kohta sieltä silmät aukesivat ja ****tavana ollut nainen käänsi äkkiä katseena toisaalle. Ammattilainen? Salatapaaminen?
Sikamaiseksi tilanteen teki se, että paikan ohi virtasi kymmeniä, kymmeniä koululaisia matkalla kotiinsa Naantalin Luonnonmaalle kävellen ja pyörillä ja paikkana oli ns. näköalatasanteen kääntöpaikka Ukko-Pekan sillan Naantalin päässä. En silloin hämmästyneenä soittanut poliisille, nyt varmastikin sen tekisin.
Sama akti omassa autotallissa sitten taas ei kuuluisi kenellekään, itse auto kun ei ole asian keskiössä millään tavalla.
Siis ihan kateuttasiko pilaisit toisten aktin. Ei ole pakko katsella vaan voi kääntää pään.
Julkisella paikalla ollessaan autossa harrastettu seksi voi olla laitonta , koska se voidaan katsoa sukupuolisiveellisyyttä loukkaavaksi teoksi.
Jos auto on syrjäisellä paikalla, jossa ei juurikaan ole muita kulkijoita, niin ei ole rikos.
Pieni vinkki:
Joku jo ehdottikin auton ikkunoiden peittämistä, jolloin viranomaisella ei ole syytä puuttua asiaan, kunhan ikkunapeitteet poistetaan ennen autolla ajamista.
Peitteeksi voisi soveltua myös auton ns. kokopeite, oli Lidlissä tarjouksessa syksyllä 2020 tai 2021. Tässä ainoaksi pulmaksi jää se, että kun olet saanut kokopeitteen paikoilleen, miten pääset autoon, ja vastaavasti, kun touhu on ohi, miten pääset autosta ulos että saat sen kokopeitteen poistettua. Toki, jos on kaveri mukana auton ulkopuolella asettamassa/poistamassa kokopeitettä niin sitten ok, mutta kahdestaan voi olla vaikeaa !
Tuolla Lidlin isommalla mallilla tosin on kokoa sen verran, että sitä ehkä pystyisi muokkaamaan niin, että joko auton oven saa avattua (eli ns. luukku kokopeitteeseen) tai sitten ainankin niin, että kun avaat ikkunan, niin pääset auton ikkunan kautta sisään/ulos.
Sopii vain toivoa, ettei ikkunan mekanismiin tule toimintahäiriötä, tai ettei akku ole liian tyhjä, jos sähköikkuna.
Miksi peite pitää poistaa ennen ajamista
Ei kytät puutu välttämättä puistossakaan. Julkisin näkemäni festarin portin lähellä, farkkuautossa patjat niin korkealla että näki kauempaakin suoraa lasien läpi.
Kokemuksesta voi kertoa että ottaa ne suikkeliin sekä etu- että takapenkillä.