Onko joukossa muita joilla sama oire? Eli lämpö nousi yli 37 ja "sahaa" n. 37 - 37,5 astetta. Tämä lämpöily kestänyt jo yli kolme viikkoa. EI muita flunssan oireita eikä muutakaan mainitsemisen arvoista.. vain lämpöä.. ?
lievää kuumetta
yli 3 viikkoa
6722
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
minulla sama juttu...
Ei flunssan oireita,lämpöily on jatkunut jo toista kuukautta.
Kävin juuri otattamassa tulehdusarvotkin,mutta olivat normaalit,en sitten tiedä mistä johtuu...
stressi? Mulla oli puoli vuotta lämpöilyä,laihduin ja palelin kesälläkin.Suljettiin pois kilpirauhasvaivat,reuma jne..eli kaikki kokeet oli puhtaita,ainoaksi vaihtoehdoksi jäi stressi..ja nyt jälkeen päin kun ajattelee niin sitähän se oli;)
voi ollakin...
eipä tullut mieleen että stressi voi ihan kuumeenkin nostaa :)
Joo huolestuttaa jo ihan tosissaan. Tuolla "vilustumis" osiossa joku jo puhui jollekin imusolmukesyövästä mutta kai siinä tulisi jo muitakin oireita kuin pelkkää lämpöä?! Huojentavaa että näköjään muillakin vastaavanlaista vaikken tätä kenellekään toivoisi..
Kokeile homeopatiaa, kuumeeseen on yksi tietty homeopaattinen lääke.
En ole koskaan kuullutkaan.. menenkin tästä hakukoneelle..