ÄLYVAPAATA TOUHUA

tiistaina rajakyläntiellä iso pyöräkuormaaja kuormaamassa pois lunta, jota paikalla ei kyllä ollut, ehkä vähän jäätä. yhden lavallisen täyteen saamiseksi meni noin 2 tuntia. seurasin ikkunasta. olikohan kalenteriin merkitty tämän päivän kohdalle lumenpoistoa?
1765
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

merkille saman asian, silloin kun lunta on tullut reilusti niin auroja ei meillä päin näy moneen päivään, mutta kun mitään ei ole tullut, niin sitä parin sentin lumikerrosta on ihan pakko raapia ja varsinkin sunnuntaisin...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lumiukko kirjoitti:

tiistaina rajakyläntiellä iso pyöräkuormaaja kuormaamassa pois lunta, jota paikalla ei kyllä ollut, ehkä vähän jäätä. yhden lavallisen täyteen saamiseksi meni noin 2 tuntia. seurasin ikkunasta. olikohan kalenteriin merkitty tämän päivän kohdalle lumenpoistoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu