kauanko lämmitätte?

lohkolämmittimellä kun on pakkasta tämmönen -25-30 astetta? Riittääkö pari tuntia?
2673
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tapoihini kuuluu arkipäivisin ajosta tultua samantien laittaa piuha kiinni ja siinä se sitten muhii kunnes taas mennään.

Vain alle 10 asteen pakkasissa ja viikonloppuina auto saa jäähtyä omin nokkinensa.

Ja pennin venyttäjille tiedoksi että kuukauden aikana se maksaa huomattavasti vähemmän kuin parin "syöntireissun" portsarirahat.

Äänestä

Ajastin on tolpassa näillä keleillä 1.5 tuntia,sitten webaston pistän kaukosäätimestä päälle aamulehteä ja kahvia lukiessa.

Olen sitä mieltä että jokainen jolla on kiinteä sähkötolppa olisi pystyttävä kulutus maksamaan tolppakohtaisesti sekä itse.

Tässäkin kerrostalossa autopaikka tolppa 1.70e kuukaudessa,ainakin 5 pitää 24/7 roikassa 0.5kwh
sillä ei pitkälle lämmitetä,ja muut osakkeen omistajat myös joilla ei ole autoa maksavat heidän lämmitystään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


autojanne kirjoitti:

lohkolämmittimellä kun on pakkasta tämmönen -25-30 astetta? Riittääkö pari tuntia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu