Abortti kiellettävä

( vuotta ehdotonta. Päätös ei saa olla oma. Se on kiellettävä ja sillä selvä. Ja jos sitä ei kielletä. Se tullaan kieltämään toiselta taholta. Vanhemmat ansaitkoon samanrangaistuksen kuin vanhemmat/vanhempi joka abortin haluaa.
3433
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

hiljaa ja huolehtisit ensin entisistä,ja olisit puuttumatta toisten ratkaisuihin.

Äänestä

Pitäisi pikkuisen ajatella mitä suustaan päästää vai onko tämä vaan pilaa

Äänestä

Olisi tuomittava sähkötuoliin

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Kill-Master kirjoitti:

( vuotta ehdotonta. Päätös ei saa olla oma. Se on kiellettävä ja sillä selvä. Ja jos sitä ei kielletä. Se tullaan kieltämään toiselta taholta. Vanhemmat ansaitkoon samanrangaistuksen kuin vanhemmat/vanhempi joka abortin haluaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu