Farkku, mutta kumpi?

Käyttis

Käyttöetu painaa päälle pakonomaisesti.

Vaihtoehdot;
Passat 1.9 diesel farkku
A4 1.9 diesel farkku

Löytyykö millaisia kokemuksia, ajatuksia aiheesta? (kaikki villeimmätkin viestit paikallaan päivän piristykseksi...)

8

1785

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • niin ota Audi

      onhan se paremman näköinen, kestävämpi ja arvostetumpi.

    • laadukkaampi

      Passateista on kuulunut kamalan paljon vikakertomuksia. Audi on samaa sukua, mutta olisi sellainen näppituntuma, että on ongelmattomampi auto. Jos noista kahdesta pitäisi valita, niin Audin ottaisin.

      Yksi Keskon myyntimiehistä lähti talosta, kun olisi tarvinnut Passatti ottaa. Nyt mies on vapautuneempi ja onnellisemman oloinen kun pääsi uuteen duuniin eikä tarvinnut ottaa volkkaria :-)

      • Haaveissa vain oot mun

        mitä vikajuttuja olet siitä kuullut? Kiinnostaa tietää kun sellaisesta haaveilen


    • löytyy

      Heitänpä kysymyksen, otatko mieluiten turkkilaisten tai muiden siirtotyöläisten huonosti motivoituneiden autojen kokoonpanolinjan kyhäämän saksalaisen kärryn vai samalla pohjalle suunnitellun erittäin motivoituneiden ja laatutietoisten sekä innostuneiden autojen kokoajien tsekkiläisen version.
      Sehän on itsetunnostasi kiinni. Yhtään parempi ihminen et ole, vaikka Ladalla ajaisit, tai oikeasti voisitkin olla. Hyviä autoja molemmat haaveesi kuitenkin varmasti ovat.

      • käyttis

        Olisi hienoa ja toisaalta vaikeaa, jos saisi vapaasti valita auton, mutta kun ei saa.

        Työnantajan määräys, että noista kahdesta se on valittava.

        Audia kävin ajamassa, aika napakka kuskin paikka, ei pääse paljoa asentoa vaihtamaan. Ensi viikolla Passatin vuoro, Passatti näyttää yllättävän isolta... tosin Audinkin tilat ovat varmasti ihan riittävät.


      • myyntimies maailmalta
        käyttis kirjoitti:

        Olisi hienoa ja toisaalta vaikeaa, jos saisi vapaasti valita auton, mutta kun ei saa.

        Työnantajan määräys, että noista kahdesta se on valittava.

        Audia kävin ajamassa, aika napakka kuskin paikka, ei pääse paljoa asentoa vaihtamaan. Ensi viikolla Passatin vuoro, Passatti näyttää yllättävän isolta... tosin Audinkin tilat ovat varmasti ihan riittävät.

        Missä ajat pääsääntöisesti? Itsellä kaupunki/taajama-ajoa 80%, joten itse valitsisin A4, pikkaisen kompaktimman kokoinen kaupunkiin. Maantielle valitsisin kyllä Passatin, kivat tilat ja
        todella vakaa ajettava.

        Ja jos haluaa säästää, niin octavia farkku 2.0tdi dsg... :)


      • ole eroa

        ei ole tsekeilläkään paljoa motivaatiota tai moraalia. Ei olisi minullakaan jos Skodia pitäisi kasailla.


    • a4!

      a4!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen

      "En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-8
      Sinkut
      369
      4032
    2. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      252
      3101
    3. Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi

      Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy
      Maailman menoa
      67
      2533
    4. Kuka lääketeollisuuden lahjoma "professori" on tämän takana

      Lääkäri Ari Miettinen on otettu kiinni poliisin toimesta. Ari on avoimesti tuonut esiin lääketeollisuuden bisneksen vast
      Helsinki
      4
      2013
    5. Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa

      MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har
      MTV3
      25
      1620
    6. Drone-epäily Uudellamaalla

      Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html
      Maailman menoa
      182
      1570
    7. Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?

      Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään
      Kotimaiset julkkisjuorut
      69
      1555
    8. Muistatko? Pete Parkkonen kohahdutti intiimillä videolla - Katso se tästä!

      Pete Parkkonen sai kohujulkisuutta Kohta sataa -videolla. Nyt Parkkonen voi kohahduttaa Euroviisuissa ainakin silloin, j
      Kotimaiset julkkisjuorut
      16
      1170
    9. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      49
      1080
    10. 61
      1042
    Aihe