Farkku, mutta kumpi?

Käyttöetu painaa päälle pakonomaisesti.

Vaihtoehdot;
Passat 1.9 diesel farkku
A4 1.9 diesel farkku

Löytyykö millaisia kokemuksia, ajatuksia aiheesta? (kaikki villeimmätkin viestit paikallaan päivän piristykseksi...)
81795
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

onhan se paremman näköinen, kestävämpi ja arvostetumpi.

Äänestä

Passateista on kuulunut kamalan paljon vikakertomuksia. Audi on samaa sukua, mutta olisi sellainen näppituntuma, että on ongelmattomampi auto. Jos noista kahdesta pitäisi valita, niin Audin ottaisin.

Yksi Keskon myyntimiehistä lähti talosta, kun olisi tarvinnut Passatti ottaa. Nyt mies on vapautuneempi ja onnellisemman oloinen kun pääsi uuteen duuniin eikä tarvinnut ottaa volkkaria :-)

Äänestä
  • mitä vikajuttuja olet siitä kuullut? Kiinnostaa tietää kun sellaisesta haaveilen

    Äänestä

Heitänpä kysymyksen, otatko mieluiten turkkilaisten tai muiden siirtotyöläisten huonosti motivoituneiden autojen kokoonpanolinjan kyhäämän saksalaisen kärryn vai samalla pohjalle suunnitellun erittäin motivoituneiden ja laatutietoisten sekä innostuneiden autojen kokoajien tsekkiläisen version.
Sehän on itsetunnostasi kiinni. Yhtään parempi ihminen et ole, vaikka Ladalla ajaisit, tai oikeasti voisitkin olla. Hyviä autoja molemmat haaveesi kuitenkin varmasti ovat.

Äänestä
  • Olisi hienoa ja toisaalta vaikeaa, jos saisi vapaasti valita auton, mutta kun ei saa.

    Työnantajan määräys, että noista kahdesta se on valittava.

    Audia kävin ajamassa, aika napakka kuskin paikka, ei pääse paljoa asentoa vaihtamaan. Ensi viikolla Passatin vuoro, Passatti näyttää yllättävän isolta... tosin Audinkin tilat ovat varmasti ihan riittävät.

    Äänestä

  • käyttis kirjoitti:

    Olisi hienoa ja toisaalta vaikeaa, jos saisi vapaasti valita auton, mutta kun ei saa.

    Työnantajan määräys, että noista kahdesta se on valittava.

    Audia kävin ajamassa, aika napakka kuskin paikka, ei pääse paljoa asentoa vaihtamaan. Ensi viikolla Passatin vuoro, Passatti näyttää yllättävän isolta... tosin Audinkin tilat ovat varmasti ihan riittävät.

    Missä ajat pääsääntöisesti? Itsellä kaupunki/taajama-ajoa 80%, joten itse valitsisin A4, pikkaisen kompaktimman kokoinen kaupunkiin. Maantielle valitsisin kyllä Passatin, kivat tilat ja
    todella vakaa ajettava.

    Ja jos haluaa säästää, niin octavia farkku 2.0tdi + dsg... :)

    Äänestä

  • ei ole tsekeilläkään paljoa motivaatiota tai moraalia. Ei olisi minullakaan jos Skodia pitäisi kasailla.

    Äänestä

a4!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Käyttis kirjoitti:

Käyttöetu painaa päälle pakonomaisesti.

Vaihtoehdot;
Passat 1.9 diesel farkku
A4 1.9 diesel farkku

Löytyykö millaisia kokemuksia, ajatuksia aiheesta? (kaikki villeimmätkin viestit paikallaan päivän piristykseksi...)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu