N:o -9= RAUHA JA VAPAUS JA TYÖ...

Vain Tarja antaa nämä arvot meille. Sauli vie meidät natoon ja siinä menee vapaus ja rauha.Tyäväen porvarit tuovat mielellään ulkomailta.
9297
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Herää jo unestasi.katso vaikka www.punikkila.fi aikasi kuluksi

Äänestä

Äiti Aurinkoinenhan se tässä on ollut täyttämässä maamme somaleilla ja muilla "työn sankareilla". Näitä työläiset nyt veronmaksuillaan elättävät. Sauli antaisi työttömille suomalaisille töitä.

Äänestä
  • hinnalla meidän Sauli poikamme teettäisi työtä,jos hänellä olisi reservissä työpaikkoja työttömille.

    Äänestä

vain on niin, että Tarjan arvot tunnetaan.
Kaada vain ittelles, ole hyvä.

Äänestä

Vie meidät venäjälle.

Äänestä

Kyllä sinne Natoon mennään, oli presidentti kuka tahansa. Natosta on jo kabineteissa päätetty - sinne mennään, koska? Se on vielä auki. Mikä tämän asian puolesta puhuu, on se että sotakalustoa on jo nyt ostettu länsimaista (Naton hyväksymää) ja esimerkiksi suomen sotamiesten pukeutumista on yhdenmukaistettu Naton kanssa lisätty valmiusjoukkoja.

Nato ei vie vapautta - ja sinne mennään, olipa presidentti Halonen tai Niinistö.

Itse äänestän Niinistöä. Halonen ei ole saanut mitään merkittävää aikaiseksi 6-vuotiskaudellaan, joten miksi soisin hänen jatkavan? Niinistö tuo mukanaan uudistuksen - uudistuksen joka ei ainakaan huonompaan suuntaan voi olla! Siksi siis numero 3! Älä jätä vuosikymmenen tilaisuutta syöstä pitkäkestoinen demarien valta Suomesta...

Äänestä
  • oikeassakin,sen demarivallan suhteen,täytyy miettiä asiaa.

    Äänestä

Kuka sitä enää Haluaa edes nähdä?

Äänestä

Niinistöä äänestän

Äänestä

Kommentoi aloitusta


TYÖVÄKI kirjoitti:

Vain Tarja antaa nämä arvot meille. Sauli vie meidät natoon ja siinä menee vapaus ja rauha.Tyäväen porvarit tuovat mielellään ulkomailta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu