Ei piittaa maksumiehen roolista!
PORVARIEN UNELMA "NATO"
Tavallinen kansa ei...
396
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
käyty, uskomatonta! Poliittisia kannanottoja lukiessa, sen uskoo, sikseen pöhköä kirjoittelua varsinkin oikeistolaisista. Valmiita ovat vehkeilemään kansan kustannuksella taas.
Joo, ja Halonen ja Lipponen vastustaa Natoa ihan tosissaan.
http://www.yle.fi/uutiset/haku.php?action=page&id=161859&search=lipponen nato
http://www.nato.int/docu/speech/2002/s021122ae.htm
Harry Belafonte vertasi USA:n hallintoa natseihin
- Elämme tätä synkkää aikaa, jossa kotimaan turvaviraston Gestapo vaanii, ja jossa kansalaisten oikeudet on hylätty, Belafonte täräytti toissa päivänä taiteilijakonferenssissa New Yorkissa pitämässään puheessa.
Belafonte, 78, arvosteli Bushia rajusti.. hän kutsui Bushia "maailman pahimmaksi terroristiksi". Hän näpäytti hiljattain Yhdysvaltoja sanomalla myös, ettei hän näe mitään eroa Yhdysvaltain hallinnon ja syyskuun iskujen konekaappaajien välillä.
Toivottavasti emme tahraa käsiämme tuohon saastaan.