Täällä palstalla esitetään varsin villejä arvioita Niinistön kannattajien pakoreissusta vaalien häviön myötä.
Täällä pohjanmaalla Halosen esittämä kiemurtelu nelosella turkistarhaajien kohtelu asiassa sapettaa pohojalaisia kovasti.
Niinistön taakse on ryhmittymässä isot voimat täälläpäin. Pohjanmaalta se muutos on ennenkin alkanut.
Täällä pohjanmaalla Halosen esittämä kiemurtelu nelosella turkistarhaajien kohtelu asiassa sapettaa pohojalaisia kovasti.
Niinistön taakse on ryhmittymässä isot voimat täälläpäin. Pohjanmaalta se muutos on ennenkin alkanut.
Vastaukset 4
Vanhimmat
...elinkeino ja yksityisomaisuus on turvattava eivätkä hyökkäykset tarhoille ole siis hyväksyttäviä. Mikä selvässä asiassa oli kiemurtelua vai kehäkolmosen sisältäkö "pohjoisen kantaa" kirjoitat?
Elinkeinot pohjanmaalla on niin tiukassa, että turkistarhauksen tihutekijöitä pitäisi passittaa linnaan.
Äänet Niinistölle takuuvarmasti. Se on henki sellainen nyt.
Maanviljelijöinä työskennelleet(eläkkeellä nykyisin)
appivanhemmat äänestivät myös Niinistöä.
Alunperin arvion(ensimmäisen kierroksen jälkeen), että n. 70% maaseudulta(Keskusta) menisi Sauli Niinistön taakse. Mikäli päästään lähemmäksi 78-80%, niin ollaan jo todella tasoissa ja mielenkiintoiseksi menee. No, maaseutu ja Keskusta ei taida kuitenkaan olla ihan yksi yhteen ja vertailu kelpoinen
Vihreät taitaa ratkaista vaalit. Mitenkähän nuo äännet menee...
on nyt merkitystä Suomen suunnan kääntämisessä. Kuka ei ole käynyt äänestämässä ennakkoon, menköön sunnuntaina heti vaalihuoneiden avauduttua piirtämään 3 äänestyslippuun. Silloin Sinun ei tarvitse hävetä suomalaisuuttasi.