Rakas päiväkirja, potkaisin tänään munille.
Feministin päiväkirja osa 1
uros
271013
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
käsitellä hellävaroen ellei vartavasten halua omelettia. Silloinkin kevyt ranneliike riittää, potkaisun jälki on epätyydyttävää, lienekö hygieenistäkään.
Olla nainen.
on naisena olo miellyttävää, mukavaa, ihanteellista, äärettömän kevyttä ja helppoa.
Yrittää olla nokkela kokoajan.
mutta hiukan kyllä käy sääli - -
Onko se?
..Sinä, jos kuka, sen tiedä.
Minulta puuttuu sarkasmin taju.
Rekattu nimim."Sanelman" vaati muistaakseni ei niin kauan sitten pikkupoikien kuohitsemista, olivat "pikku skeidoja".
..pitää ymmärtää, vaikka ymmärrys onkin tunne jota meillä naisilla ei ole. Uros on koittanut provota reaktioita jo niin pitkään ettei kukaan femakko enää provosoidu. Uros on kumminkin mies ja sillä on tunteita. Täytyy toivoa, että tänne eksyy joku uusi, viaton, taistelunhaluinen rekkalesbofeministihalosenkannattaja, niin saa uroskin jotain piristettä elämäänsä.
Olet mies.
Minä olen Jukka-pätkä.
Pienellä miehellä suuret kujeet? ;)
Minähän olen feministi, ja feministithän on palstan mukaan aina naisia, eli minähän olen vain nainen, joka haluaa olla mies. Vissi ero.
Ootko ollut terve?
Tutkimusta.
ei "pikkupoikien" vaan "kissojen häntiä katkovien pikkupoikien". Vissi ero, kun tarkemmin mietit.
Elukoita, jotka käyttävät kiintymystä hyväkseen ja häipyvät kun eivät enää hyödy. Vähän niinku naiset.
Erittäin raakaa sukupuolista väkivaltaa lapsia kohtaan. Ilmeisesti eläimet ovat lapsia arvokkaampia, mitähän kieroa lieneekään pikkutyttöjen varalle. Voimakkaasti ristiriidassa vallitsevan oikeustajun ja lainsäädännön kanssa
..ihan suoraan, että jos kadulla törmään kissanpentua rääkkäävään ihmiskakaraan, niin korvatillikka lennähtää femakon kädestä suit sait jos sanallisesta kiellosta ei lopeta. Vaikka kuinka tulisi sakkoja. Vaikka olisi tyttökin. Vaikka olisi kuinka vallitsevaa tajua vastaan. Tätä tajua ei femakon päästä saa pois, millään. Siinä mielessä femakko on barbaari.
Tuo rangaistus on ilmiselvästi aivan eri asteella, enkä tiedä ketään joka olisi tuosta eri mieltä.
Odotan Sanelman perverssien lausuntojen tuomitsemista feministeiltä.
..Sanelman perverssit lausunnot. Mutta tuomitsen samalla omanikin. Juuri tuolla toisessa ketjussa kerroin suuresta puhdistuksestamme, jossa tuhoamme kaikki miehet. Lieneekö lieventävä asianhaara sitten se, että vastaus tuli uroksen aloitukseen. Saattaa olla, että minä, ja kenties, ehkä, mahdollisesti, Sanelmakin, olemme perverssejä, mutta on myös, kenties, ehkäpä, mahdollista, että olemme vain sarkastisia.
Entäpä itse?
Syksyllä oli infarkti :C
Ja tein miehelleni maistuvan juustomunakkaan paprikalla ja kinkulla:D
Maistuva? Ja alistiko miehesi sinut tekemään sen?
..alistamista vasta, jos siitä pitää antaa miehelle tai lapsille. Feministinkin täytyy syödä.