Pressan pitäisi olla ykkösjulkkis. Halonen ei sitä ole eikä olisi ollut Vanhanenkaan.Harmaita mitkä harmaita. Mutta Niinistöstä voi vielä löytyä säpinää. Puolivilliä leskimiestä voidaan edelleen tarkkailla Stadin yöelämässä ja uskon, että kyllä uutisaihetta lehdille löytyy. Jo aivan tästä syystä uskon muutoksen tapahtuvan.
Niinistö on hyvä ja tuo vaihtelua
Kyllästynyt
7247
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
huh, huh... ei viisas voi olla ykkösjulkkis... näethän sen usasta: Bush on mies tyhmimmästä päästä.. valehtelija ja rikollinen, ihmisten tappajakin vielä
kuinka monien henki on hänen omallatunnollaan ja oli jo ennen prssaksi tuloa kun pani käytäntöön kuolemantuomioita, muistaakseni 150
sellainen on psykopaatti kun suoraan sanotaan
Minun valintani on Sauli Niinistö.
Edellisissä valeissa äänestin Halosta, joka oli vähemmän paha kuin vaihtoehtonsa.
Nyt Halonen on ärsyttänyt liikaa viime vuodet.'
Suomi tarvitsee presidentin.
Niinistö on siihen virkan paras.
RÖH~
Ehdottomasti äänestän Saulia.Maa tarvitsee vahvan presidentin joka on NATON kannalla.Suomen ilmatilaa on useasti loukattu,eikä oikeastaan mitään tehty.
Mitä on tehnyt NATO-maa Viro? Tai Liettua, jonka maaperälle yksi venäläis-Migi putosi?
Sori Sauli, NATO-miinaan astuvat eivät Suomessa menesty.
ohjuksella alas.Onhan neuvostoliitto ampunut amerikkalaisi koneita alas ja ruotsalaisia kaksi.
NATO:ssa olisi sitä "vaihtelua". Mutta arvaatteko mitä? Siitä vaihtelusta ei pääse eroon.
Kaikki vallanpitäjät ovat samaa mieltä Natosta. Osa vain ei kerro sitä kuten Halonen. Nyt Lipponen tuulettaa ei-natoa, mutta ei siitä kauan ollut kun hän oli Naton suurimpia kannatajia!
vaalit, vaalit, vaalit. Mielipiteet ovat kaupan kunhan vihreitä saadaan TAAS kusetettua kuten kävi ydinvoimalakysymyksessä.
Hyvät vihreät: älkää unohtako mikä puolue on jatkuvasti pettänyt vihreät. (vinkki puolueen ensimmäinem kirjain on S, sitten tulee D ja vielä P). Protestia kehiin vaaleissa.