JA VOIDAAN LIITYÄ PUOLUEETTOMAAN JÄRJESTÖÖN
EROTAAN JOUKOLLA SAK:STA JA LOIMAAN KASSAAN!
NÄIN SAK:STA PÄÄSTÄÄN
3281
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
sinulta??? Et ikinä ole mihinkään liittoon kuulunutkaan pölvästi! Oletko joku kokoomuksen palkkaama papukaija??
Valitsemalla Niinistö saadaan herätettyä päättäjät ja ammattiliitot kun Niinistö uskaltaa ottaa esiin muutakin asiaa kuin lässytystä. Silloin eri tahot joutuvat aktivoitumaan ja esittämään jotain uudistusideoita.
alkuunkaan käy ay-johtajille, sillä sehän olisi suoranainen uhka heidän elitistiselle elämänlaadulleen ja edellyttäisi myös heidän panosta työelämään, johon heillä ei enää vuosikymmeniin ollut oikein tuntumaa.
Kyllähän se on parempi paiskia duunia pari viikkoa vuodessa näennäisesti riidellen jo ennalta sovituista työehdoista, kuin joutua kokopäiväiseen hommaan. Hui kauhistus.
Kyllä kausiluonteiset pätkätyöt sopivat mieluummin ay-johtajille, kuin aktiivinen duuni kaikkien parhaaksi.