ootte mun hauistreenistä?
maanantaina
4*6 scotissa
3*7 suoralla tangolla
3*7 keskitetty kääntö
ja taas keskiviikkona sama, tietenkään lihakset ei vielä ole palauttuneet, mutta mahtava tunne loppuviikosta.
maanantaina
4*6 scotissa
3*7 suoralla tangolla
3*7 keskitetty kääntö
ja taas keskiviikkona sama, tietenkään lihakset ei vielä ole palauttuneet, mutta mahtava tunne loppuviikosta.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Pidän hauistreenin kaksi kertaa kuussa toisen rintapäivänä ja kahden viikon päästä erillisenä päivänä superina ojentajien kanssa. Ojentajat samoin jaksotuksin.
Toimii kuin junan vessa. Päädyin tähän kun entinen malli (normaali käsipäivä*viikko/3-jakoinen) polkivat paikallaan.
Lyhyessä ajassa parisenttiä ympärystä joka on paljon minusta.
eli summasummarum aika kovan treenin teet haukkarille. Keskiviikon treenin voi mennä osittain hukkaan. Toivottavasti ei pidemmänpäälle insertiot tulehdu.
t:102
Kaksi treeniä on liikaa, mikäli haluat kehittyä.
Toisaalta opit ainakin miltä tuntuu kun tulokset junnaa paikallaan..
Kova treeni hauiksille kerran viikossa on sopiva. Kun on kerran oppinut miltä KOVA treeni käsissä tuntuu, ei haluakaan treenata enempää. =)
Vaihtele myös hieman noita harjotuksia. Noi on kaikki aika raskaita liikkeitä, joten alota joka viikon hauistreeni vaikka eri liikkeellä;
vko1: Scott->Tanko->Keskitetty, vko2: Tanko->Keskitetty->Scott, vko3: Keskitetty->Scott->Tanko.
Kokeile myös pitempiä sarjoja.
kiitoksia paljon vihjeistä!