En voi äänestää presidentiksi huumeriippuvaista, joka ei pysty tupakasta pääsemään irti.
Tällainen presidentti lisää takuuvarmasti lasten ja nuorten tupakointia, enkä halua olla asiassa osallisena.
Tällainen presidentti lisää takuuvarmasti lasten ja nuorten tupakointia, enkä halua olla asiassa osallisena.
Vastaukset 8
Vanhimmat
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=500000000000002&conference=664&posting=22000000013707015
Noista pihalla olevista tupakantumpeista päätellen tässä talossa on paljon Niinistön kannattajia!
runsaasti. Eihän Saulin kannattajat matkusta busseilla, tässä on nyt joku ristiriita?
Matkustan lähinnä omalla autolla, en todellakaan ikinä voisi äänestää Niinistöä, enkä myöskään hyväksy presidentiksi tupakkariippuvaista terveyskasvatuksellisista syistä. Mikä tässä muka on kummallista?
Hyväksyt sitten siis möyhöä polttelevan, sivariutta kannattavan, IGLAN jäsenen, STASI-listoja piilottelevan, meidän veronmaksajien rahoja pimeimpään kehitysmaahan jakelevan nykypresidentin niinkö? Siinä sitä mallia onkin lapsillemme, kuinka on sallittua kaikki, mikä ei erikseen ole kiellettyä.
vieläkään, että Haloska tupruttelee myös!! Kummallista kirjoittelua sinulta. Typerää kuitenkin tuo vouhotus asiasta. Paheita on paljon, jotka ovat terveydelle vaaraksi, mitä luurankoja omasta kaapistasi mahtanee löytyä. "Patahan se usin kattilaa soimaa."
setalaista, jos tähän typeryyteen lähtee mukaan!!!
älä tule ääliömäisiä perustelujasi tänne vouhkaamaan, sillä Halonen tupakoi myös. Joten et voi äänestää siis kumpaakaan.