aloitin pillerit vähän aikaa sitten ja ennen pillereitä rinnat ovat olleet vähän hellinä ainoastaan pari päivää ennen menkkojen alkamista ja nyt ne tuntuvat olevan koko ajan kipeinä. :/ voiko siis rintakudos turvota pillereiden takia? en vielä ainakaan ole huomannut koon kasvaneen.
kipeät rinnat --> kasvavatko?
miettiii....
2440
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
hormonaalinen ehkäisy voi aiheuttaa rintojen kipeytymistä. jos on jatkuvaa, niin neuvoisin puhumaan asiasta lääkärin kanssa. toisaalta näin alussa, kun juuri aloitit pillerit, niin vaikutukset voivat olla voimakkaammat, ajan myötä sitten vähenevät, tai loppuvat kokonaan. Seuraile tilannetta vielä vähän aikaa, käy sitten lääkärissä jos vaiva ei helpota.
mullakin oli rinnat kipeät ekan laatana aikana, ei ole enää, se on kuulemma ihan normaalia. Mitään kasvua en oo huomannut, tosin syön vasta kolmatta laattaa..