paljo maksaa muutos katsastus?
siis muutos katsastus
tekuti
2182
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Riippuu varmaan mitä muutoskatsastat, et mimmoset hommat se vaatii...
Jos meinaat esim. muutoskastaa uusia valoja tms. on se pikkujuttu, mut jos meinaat muutoskastastaa suojakaaret ja turvayöt, on se vähän hintavampaa
vai vielä turvavöitä. eiköhän esim kaikissa mopoautoissa ole jo valmiina turvavyöt, tuskin niitä kukaan haluaa vaihtaa. ja eikös kysyjä kysellyt esimerkiksi rekisteröimistä siksi, että voisi jatkossa ajella mopollaan kaksikin päällä.
kysyjälle vinkiksi vain että kikin vastauksia ja kommentteja ei kannata jatkossa edes avata.
mutta tuohon kysymykseesi vielä liittyen, niin ihan varma en ole asiasta, mutta muistaakseni olen joskus kuullut, että muutos katsatus maksaisi jotain 20 euroa suunilleen.
kannattaa ihan soittaa sinne omalle katsastusasemalle, ja kysellä sieltä. saa ainakin varman vastauksen.