Juu siis tuli tässä muutama juttu mieleen ja ajattelin kysellä naisilta asioita miehistä ja seksistä. :) Eli kerroppa ensin mitä katsot ensin miehessä ja mitkä ovat kaikista piirteistä(Myös luonne) tärkeimpiä? Sitten kertokaapa paras seksikokemuksenne? Missä tapahtui? Kenen kanssa? Millä tavalla? Ja lopuksi vielä kevennystä...kertokaapa vielä jotain seksiin liittyvää,jota ette ole kokenut,mutta mielessä olisi käynyt? Jep...onhan noita asioita,lal-lal-laa. :)
Vastaukset 4
- jggfjgfj
no kerrotaan sitten...
ensin katon kokonaisuutta eli ruumiinrakenne ja kasvot, vaatteet hiukset, tyyli muutenkin. ulkonäkö on mulle tosi tärkee (ei kuitenkaan tärkein). Luonne: huumorintajuinen, itsevarma(mutta ei liikaa, eikä myöskään itserakas), rauhallinen mutta vauhdikas, luotettava. parhaat seksikokemukset ovat nykyisen jätkäkaverin kanssa, en osaa sen paremmin kertoa mutta on se on tarpeeksi rajua mutta silti hellää...asiaan varmaan vaikuttaa että taidan olla rakastumassa siihen.
haluaisin kokeilla myös seksiä toisen tytön/naisen kanssa. - Zan
Mitä katson ensin miehessä? Käyttäytyminen on tärkeetä, ettei oo sellanen "anteeks että oon olemassa" -tyyppi... ja että juttelee sujuvasti eikä tartte joka sanaa erikseen repiä. Ulkonäkö ei minusta oo niin tärkee mutta tietysti hyvä perse on aina plussaa :)
Paras seksikokemus on vaikeempi kysymys. Ei oo mitään yhtä erityistä kertaa. Se ainakin oli hauskaa kun mun exä tyydytti mut käsin eka kerran. Se oli ihan vaatteet päällä ja mä sain keskittyä vaan itseeni :)
En ole kokeillut mutta haluaisin kokeilla seksiä kahden miehen kanssa... *hihittelee* No tulipahan taas selitettyä mielenkiintosia asioita näin julkisesti :D - Jenni
Miehen pitää olla seksikäs eli pitkä ja ruskea silmäinen,sekä hyvä peppunen. Ei saa olla partaa,viiksiä,eikä pulisonkeja,HYI! Luotettava,huumorintajuinen ja mukava...eikä saa olla liian itsekäs,tai liian ujo. Paras seksikokemus lienee nykyisen poikaystäväni kanssa...En tiedä onko mikään kerta yli muiden,mutta pidän erittäin paljon ratsastaa hänen ihanan herkkumakkaransa päällä. :)Mitä haluaisin kokea vielä...no ehkä jossain julkisemmal paikalla ois kivaa kokeilla,mut ei sellases paikas,mis jää varmasti kii. ;) Että sellasta. :)
- Kissa
Kyllä ensimmäiseksi huomio kiinnittyy kokonaisolemukseen: käyttäytyminen, siisteys ja ulkonäkö. Monesti kyllä on huomannut, että hyvän näköinen mies onkin vain ulkoisesti hyvä, ei sisäisesti, joten kyllä on parempi aina vähän jututtaa ennen kuin muodostaa sen mielikuvan miehestä.
Luonteenpiirteistä eniten arvostan rehellisyyttä, huumorintajua ja miehekkyyttä (sopivalla annostuksella). Siitä en pidä jos miehellä on kova halu miellyttää väkisin toisia ihmisiä tai jos mies on henkisesti heikko. Seksikokemuksista parhainta on vaikea sanoa. Ehkä se oli silloin, kun sain ensimmäisen orgasmini,(exäni kanssa) tai silloin kun kokeilin jotain uutta asentoa.
Asioita joita haluaisin kokeilla tai ainakin olen miettinyt, on ehkä kahden miehen kanssa rakastelu tai ehkäpä jopa toisen naisen kanssa. Näissäkin tilanteissa tunteita ohjaa se, millä mielialalla sitä itse on ja mihin on valmis.
Mene ja tiedä, ajatukset muuttuu ja kaikki menee fiiliksen mukaan! Hyvää syksyn jatkoa kaikille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092260- 103896
- 70882
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???22862- 48835
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha548781- 80697
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76660Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23600- 57561