Mun tietokoneeseen tulee välillä tollanen teksti ku katon jotain videoa netistä. Ei kai se ole mitään laitonta?
Mitä tarkoittaa "puskuroidaan"?
11
993
Vastaukset
Puskurit = Tissit
Puskuroidaan = Tissilöidään.- Kuunkulkija
pesuun kahvifläkkien takia... loppuu kohta paidat...
- Johan Selkis
Hyvä. Jos puskurit tarkoittaa tuota, niin tässä linkissä kerrottu puskurien käsittely kuulostaa vähintäänkin mielenkiintoiselta!!
http://www.ling.helsinki.fi/opetus/ctl160/muuta/emacs/node4.html
Vieläköhän noita kursseja järjestetään?? Johan Selkis kirjoitti:
Hyvä. Jos puskurit tarkoittaa tuota, niin tässä linkissä kerrottu puskurien käsittely kuulostaa vähintäänkin mielenkiintoiselta!!
http://www.ling.helsinki.fi/opetus/ctl160/muuta/emacs/node4.html
Vieläköhän noita kursseja järjestetään??tulisi ilmaista asia termillä rintaloida. It- alan väki lukee valitettavan harvoin nk. korkeakirjaliisuutta.
tuputuu kirjoitti:
tulisi ilmaista asia termillä rintaloida. It- alan väki lukee valitettavan harvoin nk. korkeakirjaliisuutta.
lukihäriöinen:))))
Kuunkulkija kirjoitti:
pesuun kahvifläkkien takia... loppuu kohta paidat...
Onks sulla pakko olla aina se kaffekuppi hörppäysasennossa, kun sä avaat viestin. Luulis, että olisit jo oppinu. Eipä silti, mullakin menee aina ruoka väärään kurkkuun, kun puhun ja syön yht'aikaa. Enkä tiedä vielä, lopetanko syömisen vai puhumisen.
- Kuunkulkija
Ljenotshka kirjoitti:
Onks sulla pakko olla aina se kaffekuppi hörppäysasennossa, kun sä avaat viestin. Luulis, että olisit jo oppinu. Eipä silti, mullakin menee aina ruoka väärään kurkkuun, kun puhun ja syön yht'aikaa. Enkä tiedä vielä, lopetanko syömisen vai puhumisen.
voi tietää etukäteen koska pelmahtaa ruutuun joku briljantti oivallus. Pitäisi ihmisten jo otsikossa ymmärtää varoittaa että "..hei, tää on sit hyvä...". Muuten joudun ottamaan nuo seitkytluvun isokauluksiset kirkaan keltaiset ja punaiset paidat käyttöön. Ja entäs sitten housut; puntit alapäästä niin leveät ettei normaalisti pysty kävelemään.... kaikki luulee että oon raskaana vaikka mies oonkin.
- Johan Selkis
tuputuu kirjoitti:
tulisi ilmaista asia termillä rintaloida. It- alan väki lukee valitettavan harvoin nk. korkeakirjaliisuutta.
Jaa. Meinaatko niikuin ylähyllyltä otettua?
Korkealentoiset ajatukset usein putoavat maahan tai törmäävät korkealla olevaan puskuriin..
Äh .. nyt ei enää puskuri -juttuja!! Ei koskaan!!
Joo.
Eikös telkkarissa muuten ole semmoinen ohjelmakin kuin: Puskuri
Äh. Nyt ei kehtaa sitäkään enää katsoa.
- Helga
Mulla tulee myös, kun vaihdoin 3 G verkon 4G-verkkoon.Nimenomaan Ruutu-sivulla eli Nelonen tökkii!
- Aloitus yli 8 vuotta
Mitä siitä opimme. Mitä isompi G sen huonommat tehot. Joten kyllä pienet puskurit toimii paljon paremmin kuin isot 4G lollot :)
Toden puhuen 4 G verkko ei ole vielä niin kattava, etenkään mokkulana, että sitä voisi hyödyntää kunnolla. En alkaisi katsomaan edes videoita mokkulan varassa.
Riippuu tietenkin kuinka lähellä asuu mitäkin, kaupunkia, tukiasemia jne.
Se on nykyään sitä kun harrastetaan Tallinnassa eräällä klinikalla.
Eli tilan täyttämistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1254793Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa113469Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1293249Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss282706Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu832439Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy181803Henri Alen tilittää yllättäen Vappu Pimiän uudesta MasterChef -pestistä: "Vaikka hän ei..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Hän liittyi uudella MasterChef Suomi -kaudella arvovaltaiseen tuomaristoo91424Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1211299Minkä kouluarvosanan 4-10 annat Beck-leffoille?
Vähiin käy ennen kuin loppuu... Beck-elokuvia on tullut tv:stä jopa 2-3 viikossa. Nyt leffojen esitystiheys on muuttunut101249Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky41228