Tässä arabimedian pilakuvia länsimaista http://www.tomgrossmedia.com/ArabCartoons.htm
Pilakuvat on siis julkaistu kauan ennen nykyistä kohua.
Erityisen loukkaavana pidän meidän vertailemista natseihin.
Arabimedian pilakuvia
6
460
Vastaukset
- hetinyt
anteeksipyyntöä pakistanilta! tjsp.
- Lähetä omia piirustuksiasi!
Ihan hyviä kuvia ovat. Ammattilaisten tekoa.
Täällä löytyy sekä ammattilaisten, harrastajien kuin tavallisten tallaajienkin piirustuksia, joita voi kommentoida. Sekä tietysti lähettää omia Muhammed-piirustuksiaan galleriaan komeilemaan.
http://www.drawmohammed.com - Tarkkaavainen
Bushia saakin pilkata, kunhan eivät pilkkaa kristittyjen Jumalaa.
- Gabriel
Tarkkaavainen kirjoitti:
Bushia saakin pilkata, kunhan eivät pilkkaa kristittyjen Jumalaa.
No kyllähän pilakuvissa herjataan suoraan juutalaisten uskontoa eli Daavidin tähti on selkeästi esillä monessakin kuvassa.
On muuten kummallista, että juutalaisia verrataan kuvissa natseihin, jotka halusivat tappaa juutalaiset sukupuuttoon.
- dhgdshh
"In September 2005, at a time when non-Arab Moslem-majority states like Pakistan and Afghanistan were making peace overtures to Israel, even supposedly moderate Arab states like Qatar were continuing their anti-Semitic approach. Above, Israeli jets over Gaza form a swastika in this cartoon published on September 27, 2005 in Al-Watan (Qatar)"
On analyysit niin päin vittua että kirjoittajan täytyy olla vähintään huumeissa.- Gabriel
miten niin analyysit päin vittua?
Pakistan ja Afganistanhan ovat ei-arabimaita ja muslimienemmistöisiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1254793Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa113469Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1283241Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss282696Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu822424Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy181803Henri Alen tilittää yllättäen Vappu Pimiän uudesta MasterChef -pestistä: "Vaikka hän ei..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Hän liittyi uudella MasterChef Suomi -kaudella arvovaltaiseen tuomaristoo91424Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1201293Minkä kouluarvosanan 4-10 annat Beck-leffoille?
Vähiin käy ennen kuin loppuu... Beck-elokuvia on tullut tv:stä jopa 2-3 viikossa. Nyt leffojen esitystiheys on muuttunut101249Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky41218