Suomen tv:ssä surkeat autoohjelmat

MTT

Start tosi surkea, Top Gearin jutut ainoa myönteinen asia. Petsku kyllä ammattilainen, mutta muu sontaa.

7

860

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • näkyy

      VOXilta tulee Auto Motor und Sport ja DSF:ltä Motorvision. Niistä kun suodattaa saksalaisen omakehun niin ovat ihan hyviä ohjelmia.

    • oli ihan

      hyvä hupiohjelma. Toimittaja hieroi aina päänsä kattoon ja valitti, ettei pääntila riitä näin pitkälle miehelle.

      • koeajo.tv

        Joo ja sitten se väänsi tahallaan rikki kaikki pienet muovinippelit mitä nyt löytyy ihan jokaisesta autosta. Aina oli sille olevinaan liian monimutkaisia kuormapeittoja ja penkkien vapautusvipuja. Täydellsistä ei löytynyt koskaan.


      • Chamani

        Toimittaja on kuulemma ex-taksikuski. Hänhän aina mittasi tavaratilan autoista golf-bägillä, huvittavaa. Ja itse siis jotakin liki 2-metrinen, valitti aina jalka- ja päätiloja. Ja vaihteet hän repi aina riuhtomalla, ravisteli keppiä ja jos pienikin välys niin vaihteisto oli surkea.


    • ärsyttää

      että jutut pätkitään pieniin osiin ja suuri osa ohjelman ajasta käytetään sen kertomiseen, mitä kohta tapahtuu ja näytetään välissä niitä tyhmiä grafiikkapätkiä.

    • Rulez niinku

      Katsoin minäkin ko. ohjelman.
      Jouteliaan näköiset miehet ajavat kilpaa kohtalaisen hinnakkailla autoilla.
      Hauskaa tuntuu olevan.

      Nelivetoinen voittaa "kiihdytyskisan". Yllättäen.
      Ei olisi arvannut.

      Mutta lapset olivat innoissaan. Jänskää, kuului kommentti. Ilmeisesti ohjelman kohderyhmä onkin eskari-esipuberteetti -akselilla. Ja lisäksi ne, jotka eivät saaneet lapsena harrastaa.

      • MTT

        Oli kyllä pikkukakkosen katselijoille sopivaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      121
      2243
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      56
      2176
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1865
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      7
      1407
    5. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      77
      1395
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      94
      1377
    7. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1161
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1150
    9. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      62
      1123
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      68
      989
    Aihe