Tässä on jo vähän alustavasti mietitty ens kesän lomaa,meinattiin käydä ainakin katsastamassa Tuurin kyläkaupan uusi karavaanialue,olisko heittää vinkkiä kivoista alueista jossa vois viihtyä lapsiperhe,keski-Suomessa meinattiin kierrelä.
Mites onko kellään kokemusta power parkista?
Myös meinattiin käydä katsomassa kalajärvi,se taitaa olla ihan kiva paikka.
Kivoja alueita
10
1799
Vastaukset
- täällä
nimittäin kuninkaan lähteellä,jos sillä suunnalla sattuu liikkumaan.
- jep jep
Tuurissa Keskisellä käydessä ei kannata unohtaa Ähtäriä, ja sen eläinpuistoa. Puiston vieressä on leirintäaluekin, jos haluaa siellä viivähtää pidempään. Keskisen karavaanialueeltakin päiväkäynnillä Ähtäri on lähellä.
- isoharmaa
Hinta laatu suhde on jäsen alueessa paikallaan. Tahtoo vain nuo lapsille tarkoitettut leikkipaikat olla vähän ränsistyneitä.
- nääs
kyllä käynyt, mut Power parkia on kehuttu, rahalle saa hyvän vastikkeen. Rasua camping Jämsänkoskella, Kalajärvi Perä-Seinäjoella ja varmaan joku muukin.
- Vaunuilemaan
Sinne Rasua Campingiin ollaa jo muutamana vuonna meinattu mennä,on ainakin kuvissa tosi hieno paikka,jos ens kesänä jo sinne päästään.
Ähtärissä ollaan oltu muutama kerta.
Kuniinkaanlähteellä käytiin edellis vuonna,on ihan kiva paikka. - nääs
Vaunuilemaan kirjoitti:
Sinne Rasua Campingiin ollaa jo muutamana vuonna meinattu mennä,on ainakin kuvissa tosi hieno paikka,jos ens kesänä jo sinne päästään.
Ähtärissä ollaan oltu muutama kerta.
Kuniinkaanlähteellä käytiin edellis vuonna,on ihan kiva paikka.Rasuaan mennä päivemmällä, jotta sais sen rantapaikan, vaunu tai auto 3m rannasta hiekkaisella maalla, on kauniina kesapäivänä ehdoton.
- toope
siinä niitä..
Powerpark tyyris paikka.Mutta kivaa:)
Kalajärvi ja Ähtäri lähellä Tuuria.
Isoskyröös "lukkohaka" on kiva ja
Kuninkaanlähde Kpääs kannattaa kokeilla..
Kaikki kivoja paikkoja.. - ricke
Pover parkissa hieno alue hinta 25€ vuorokausi.
Asvaltoidut vaunu/auto paikat, huoltorakenuksasta löytyy sauna, astianpesukone ,pyykinpesukone lastenhuone jossa videot ja tais siellä olla joitain lelujakin. Vesi oli aika kylmää uima-altaassa.
Rahaa siinä paikassa saa menemään jos käy tivolissa ja ajamassa mikroautoilla sisällä ja ulkona mutta mitäs siitä kun kaikki viihtyy .Suositelen käymään on siisti paikka vartiat pitää paikan ja paikan johtaja käy tarkastamassa joka päivä. - tenaville
(Perä)seinäjoen Kalajärvellä tenaville kesäaikaan ilmaista juna-ajelua ja hyvä uimaranta vesiliukumäkineen.
- rwa vossikka
Mutta kiertäkää vähän pohjoisempaa Manamasalon kautta. Lasten kanssa kesäaikaan aivan ykköspaikka.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen vaalilupaus oli euron bensa
Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.922127Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n332070Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin
Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi501835Topi osti Askon
Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan751360- 861251
Kastaa ja upottaa on eri sanat
Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan2191141Uskomatonta touhua!
Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki311060Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men561003- 67936
Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?
Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.282895