Ihmiset. Muistakaa nyt pitää asiallinen linja ja lopettakaa sen mehiläispesän tökkiminen. Jos ette älyä että konflikti paisuu päivä päivältä niin miettikää mihin tämä vielä voi johtaa. Suomessakin. Tuollaisten sairaiden linkkien lähettely ja turhan paskan jauhaminen ei ole sitä oikeaa sananvapautta.
Sanokaa mitä sanotte.
JÄÄDYTTÄKÄÄ KOKO PALSTA
18
1441
Vastaukset
- Burt
Oletko sitä mieltä, että vuonna 1940 Hitleristä ei olisi saanut sanoa pahaa sanaa eikä häntä vastaan taistella, koska hän oli niin mahtava sotapäällikkö ja hänellä oli taitava ja hyvin varusteltu kansa takanaan?
- Cerb
jos siihen mennään niin suomi tempaistaan mukaan jo ihan muutenkin. so nou hätä... sitä paitsi: mehän olemme vääräuskoisia jo. jos muslimit valloittaa maailmaa luuletko että ne jättävät suomen rauhaan tekosyillä:"siellä on niin kylmäkin" ja "niitä puskajusseja kukaan halua uskontokuntaansa"?
- Kuva ei valehtele
- sota
on saatava nyt aikaiseksi kun kerrankin on siihen hyvä mahdollisuus!! Sota tuo taas kauan kaivattua dynamiikkaa maailmantalouteen!! Fakta on ettemme selviä tulevaisuudesta markkinatalouden keinoin ilman maailmansotaa. Silloin on taottava kun rauta on vielä kuumaa!
Tuo teksti ei ole minun mielipiteeni vaan maailmanvalloittajien tavoite!! Joten todellakin varokaa ettei heidän haaveensa toteudu!- firman osakkeita
nyt kannattas ostaa?
- osakkeita
firman osakkeita kirjoitti:
nyt kannattas ostaa?
vaan hanki maa-alue jossa on lähteitä!!, siis paljon hyvää pohjavettä. Nopean ydinsodan jälkeen puhdas vesi on kaikkein arvokkainta!!
firman osakkeita kirjoitti:
nyt kannattas ostaa?
Sen joka valmistaa Suomessa kaasunaamareita, Israelin lisäksi niitä menee ympäri maailmaa.
- is is
k0rh0nen kirjoitti:
Sen joka valmistaa Suomessa kaasunaamareita, Israelin lisäksi niitä menee ympäri maailmaa.
And Bisnes is Bisnes !
piru, kun en muista sen kaasunaamarifirman nimeä! is is kirjoitti:
And Bisnes is Bisnes !
piru, kun en muista sen kaasunaamarifirman nimeä!En minäkään, mutta naamarit ovat ehdottomasti maailman parhaita. Niihin saa jopa linssit omilla vahvuuksilla. Olisi ollut armeijassa vahvuudet tarpeen:)
- luulla
että tämän palstan kirjoitukset hetkauttaisivat mitään konflikteja pahemmiksi
- Murkkuikäiset
jauhaa paskaa.
täytyy ymmärtää. - ajastin
taitaa olla jo liian myöhäistä lopettaa,saatte ansionne mukaan.ALLAAHU AKBAR
- kebabia
joo
- ------------
on perseestä. Mutta kirjoittajilla on ilmeisesti jotain henkisiä patoutumia, jotka nyt projisoituu tämän tanskan konfliktin kautta.
- nimimerkkiä
joka on vastaava kuin ylempänä ketjussa, kirjoittaja ei kuitenkaan ole sama.
- ------------
nimimerkkiä kirjoitti:
joka on vastaava kuin ylempänä ketjussa, kirjoittaja ei kuitenkaan ole sama.
palstan tasosta olemme kyllä sama mieltä.
- muuta odotit???
Vaan eikös ole huvittavaa ajanvietettä??? No johan nyt jokainen tajuaa, että nää "maailmanparantajat" ovat reilusti alle 20 v tai sitten täysin kouluja käymättömiä juntteja. Ota säkin vaan rennosti ja lue näitä pentujen "ajatuksia" huumorilla, muuten se ei kyllä onnistu.
- vierittivät
kirjoituksesi taksivulle:) No saihan se kiitettävästi lukijoita, tämän palstan mittapuun mukaan, vähän toista tuhatta. viikkolistalle sillä ei kyllä vielä pääse.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1274830Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa133498Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1573310Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss302762Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu862506Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy181823Henri Alen tilittää yllättäen Vappu Pimiän uudesta MasterChef -pestistä: "Vaikka hän ei..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Hän liittyi uudella MasterChef Suomi -kaudella arvovaltaiseen tuomaristoo101442Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1271351Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky41288Minkä kouluarvosanan 4-10 annat Beck-leffoille?
Vähiin käy ennen kuin loppuu... Beck-elokuvia on tullut tv:stä jopa 2-3 viikossa. Nyt leffojen esitystiheys on muuttunut101259