Tule apuun, Anne! Tänne on lähetetty ihan homona aloituksia, jotka eivät liity helluntailaisuuteen. Palsta alkaa muistuttaa Gay -palstaa. Siivoamaan!
SHERIFFI! APUUN!
Hetero
13383
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
kylmästi poikalapsen ja työmiehen homojutut palstalle mihin ne kuuluukiin..varmasti huomaat etteivät he halua rakentavasti siitä puhua vaan haluavat olla huomion keskipisteenä. Alan oleen todella kyllästynyt noihin homojuttuihin.
Viimekesänä aloin seuraamaan palstaa ja SINÄ olit se henkilö joka täällä homokeskusteluja ylläpiti.
Avauksien välissä avasit usein ruikutusketjuja tyyliin:" miksi poikalapsi ei ymmärrä"
Homotjutut on tullu jäädäkseen ja täällä ollaan niistä kiinnostuneita. Se on osa helluntailaisuutta, TE tuette rahallisesti aslanin PROPAGANDAA, joten aiheesta on syytä keskustella.
Kenties voisit tasapuolisuuden nimissä katsoa, mistä suunnasta nämä "homojutut" ovat taas alkaneet täällä? Mikäs se muu kuin eheytyssonta täällä leviää avausten voimin. SINÄ olet iste siihen uskovia, vaikka et ole KOSKAAN vielä vaivautunut todistamaan luulojasi mitenkään. Hyvässä muistissa on myös oma kaksinaamsiuutesi: tuomitset homouden riettaaksi, vaikak samaan aikaan ystäväsi ovat kuulemma homoja. Heille et kuitenkaan kerro eheytysmahdollisuudesta, johon itse muka USKOT vakaasti totena.
Haloo, mrx: kenen jutuissa ei ole päätä eikä häntää...
Uskovaisten homojen ja lesbojen palsta ei ole todellakaan mikään kaatopaikka jonne siirrellään liiat keskustelut! Tämä on tehty siellä selväksi heti alussa, eikä sitä tulla hyväksymään !! Kyseinen palsta ei ole tarkoitettu kiistelemiseen ja helluntailaisten eheytysvalheista väittelemiseen, vaan se on aivan toista tarkoitusta varten. Eheytyspaska käsitellään siellä missä pitääkin eli täällä!
havainto!
helluntailaisuuteen ei kuulu homous millään tavalla,ainoastaan siten,että jos ja kun heitä tulee uskoon,ovat vaikeita hoidettavia saarnaajalle ja vanhimmistolle,muuten se ei liity hseurakunan toimenkuvaan yhtään mitenkään !
Ja mitä todennäköisemmin heitä ei tällä plastalla ainakaan "voiteta" Kristukselle,koska ovat Jumala kielteisikin,tai sitten luulevat olevansa uskossa,ja silloinhan ei tarvita parantajaa.
"Eihän terveet tarvitse parantajaa,vaan sairaat.
Eikä omavanhurskaat,vaan syntiset." Sanoo Jeesus !
Että MRX on ihan oikeassa,Cay-palstalle vaan,kaikki homokeskustelujen avaukset !
en usko että kovin puolueettomin silmin sit ainakaan seurailit palstaa. Silloin avasin muutaman keskustelun, mut ei missään nimessä ole kyse järjestelmällisestä ja pitkäaikaisesta keskustelusta. Ja toisekseen et kait luule että oman kiinnostuksen pohjalta availin homoaiheisisa keskusteluja? Silloin luulin että nää muutaman hintit osaisivat asiallisesti keskustella, mutta kun eivät niin luovuon. Varmaankin oot laittanut merkille etten ole enää aktiivisesti osallistunut mihinkään väittelyihin ja perusteluihin.
sen sit päätät? Sun mielestä tänne sitten voi kerääntyä kaikenlaiset riidanhaluiset homot ja vänkäämään kokoajan kaikkeen mitä helluntailaiset sanovat? Te kun ette edes kunnioita helluntailaisten mielipiteitä vaan pyritte muuttamaan ne omia vastaaviksi. Se ei missään nimessä ole asiallista keskustelua ja sellanen paskanjauhanta sais vaikka poistaa kokonaan. Helluntailaiset uskovat eheytykseen, homot eivät. Ei mulla olisi enää pakottavaa tarvetta siitä keskustella..maailmassa kun on polttavampiakin asioita. Miksi siis ette te voi jättää asiaa sikseen?
Katsopas nyt MRX, ketkä taas kerran eheytyskeskustelun avasivat. Mikäs se näkökulma onkaan.
Kyllä te saatte harhanne sietää täällä, kun teillä kerran harhoja on.
Helluntailaisissa on yhä homoja, vaikka sinä sitkeästi vastaan valehteletkin. Ongelma asenteissa on teillä, ei Gay-palstan väellä. Siksi teidän avaamanne vihaketjut kuuluvat tänne, missä te, niin sinä oi, Sontaluukkujen sontaluukku, kuin muutkin foobikot niin hyvin viihdytte.
Niin - tuota noin - sinä et ole KOSKAAN osallistunut aktiivisesti mihinkään PERUSTELUIHIN, koska et osaa erottaa faktaa fiktiosta etkä ymmärrä, mitä sana perustella edes tarkoittaa.
Milloinkas ne lupailemasi TODISTEET homojen muuttumisesta heteroiksi oikein saadaan tänne. Tuuleen osaat huutaa...
siksi he käyvät täällä vänkäämässä ja tukea hakemassa synnilleen, turha toivo, vain Aslan voi auttaa jos halua parannukseen on, siellä on ammattiapua, homot menkää sinne...
Kun avasin tämän helluntailaiset-sivun,luulin,että täällä uskovaiset pääsee kertomaan elämästään,uskoontulostaan ja jakamaan mikä on itselle tärkeää,ja auttamaan myös keskustellen toinen toistaan!
Mutta nyt kun ole vähän aikaa käynyt lukemassa,niin tännehän vain ERÄÄT lähettävät pelkkää homo-tarinaa,ei mitään hengellisesti rakentavaa.Epäilen ettei heistä ole yksikään uskossa,siinä tapauksessa he eivät tuollaista "sontaa" tänne kirjottaisi,vaan hakisivat apua elämäänsä.Tai jättäisivät tämän palstan rauhaan sitten?
Se on totta,että voivat hyökätä uskovaisia ja seurakuntia vastaan siksi,kun heillä itsellään on niin suuri syyllisyys valitsemastaan elämäntavasta!
Jokainen vähänkin psykologiaa ymmärtävä näkee tämän.Sitä sitten syytävät suustansa,mitä sydän on täynnä...
Täällä on paljon aivan ala-arvoisia kirjoituksia,ei edes jaksa niitä lukea,ihmetellä täytyy,millainen "sheriffi" näistä päättää mitä täällä julkaistaan? Esim Netmissionin sivuilla on siistimpää,sieltä pahimmat suljetaan pois,vaikka sielläkin tunnistaa ne,jotka heittävät aivan uskonvastaista.Parasta olisi,kun jokainen joutuisi omalla nimellään kirjoittamaan,tausta tarkistettaisi,loppuisivat "turhat" provot.
Eivät nämä "turhankirjoittajat",pilkkaajat,saa pitkäaikaista tyydytystä sotkuistaan,kun sanoohan Raamattukin,että synti sanoo vaan,että " LISÄÄ;LISÄÄ!!" eli he ovat levottomat kuin ajelehtiva pivenhattara ! Ja tiedättekö,kun Jeesus puolestaan antaisi heillekin LEVON ? Mikä ihana rauha ja lepo meillä onkaan Herrassa,siinä ei synti enää syytä.
Eikö homoilla ole jo tiedossa missä niitä vihitään???
Auttakaa heitä osoittamalla suunta missä saa homoilla.