Venäjä on vaarallinen

avarakatseinen

... naapureilleen!

Ainakin omien kansalaistensa mielestä.

Meidän omien vasemmistolaisten poliittisten "asintuntijoiden" (mm Tarja H.) mielestä Venäjän uhkaa ei ole.

Mitenkä tuon nyt yhteensovittaisi?
Vaarallinen, mutta ei uhkaava?

Meno pääkonttorissa on äitynyt jo melkoiseksi! Kehitys kulkee Venäjällä aina vikasuuntaan, paitsi sitten taas hyppäyksittään parannellaan tehtyjä virheitä ja vaihdellaan johtoa vallankumouksissa.

6

323

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • melkein kuin

      jotkut pervot, sovita se maailmankuvaasi.

    • Presidenttimme on mielisairas

      Venäjä on uuden mielipuolen käsissä ja Halonen vain hehkuttaa, kuinka "hyvä ystävä" tämän uuden Hitlerin ja kansanmurhaajan kanssa on. Maamiinatkin halusi Halonen romuttaa jo tänä vuonna ja voitonpäivän juhlilla pönötti Halonen Neuvostoliiton voittoa Suomesta juhlimassa. Putin oli oikein pukeutunut kommunistiunivormuun, Neuvostohymni soi ja punaliput liehuivat ja Lenin ja Stalin oli näyttävästi esillä. Taisi olla DDR-Haloselle unelmien täyttymys.

      • aivan..

      • onneksi

        sale, suurin kommunistipetturi Suomen kokoomuksesta, ei päässyt pressaksi. Olisimme todellakin korviamme myöten paskassa jos sauuli olisi vallan kahvassa!! Putin ja puolueensa on kokoomuksen veljespuolue ja sale veljeilee venäläisveljiensä kanssa!!! Saulia odottaa lähiaikoina syyte maanpetoksesta! Näin on!
        Näyttää todellakin sille että Suomen kokoomus on tukenut Putinin toimintaa ja on näin ollen vastuussa Venäjän epädemokraattisesta kehityksestä! Tätä vallankumouksellista toimintaansa ne on nyt juhlimassa Thaimaassa veronmaksajien piikkiin, uskomattoman törkeätä maanpetoksellista toimintaa todellakin!


      • Ei todellakaan
        onneksi kirjoitti:

        sale, suurin kommunistipetturi Suomen kokoomuksesta, ei päässyt pressaksi. Olisimme todellakin korviamme myöten paskassa jos sauuli olisi vallan kahvassa!! Putin ja puolueensa on kokoomuksen veljespuolue ja sale veljeilee venäläisveljiensä kanssa!!! Saulia odottaa lähiaikoina syyte maanpetoksesta! Näin on!
        Näyttää todellakin sille että Suomen kokoomus on tukenut Putinin toimintaa ja on näin ollen vastuussa Venäjän epädemokraattisesta kehityksestä! Tätä vallankumouksellista toimintaansa ne on nyt juhlimassa Thaimaassa veronmaksajien piikkiin, uskomattoman törkeätä maanpetoksellista toimintaa todellakin!

        Putinin puolue on silmänlumepuolue, ihan puhdas kommunisti on Putin. Sauli on ollut politiikan ytimestä jonkun aikaa sivussa, joten ehkä hän ei ole nähnyt mikä mielipuoli kommunisti Venäjää oikeasti johtaa.

        Siinä Sauli on oikeassa, että demokratiaa Venäjällä tulee vahvistaa ja, että EUlla tulee olla yhtenäinen Venäjä-politiikka.

        Valitettavasti Halonen on Suomelle joka tavalla vaarallinen. On myynyt itsensä Venäjälle ja todennäköisesti hyppii EU-kokouksissakin vain siksi, jotta saisi välitettyä sieltä tietoja Venäjälle.

        Ei ihme, että EU-poliitikot karsastaa Halosta.

        Muistattehan, kuinka vaalikeskustelussa Halonen sanoi "Meillä Venäjällä ei infrastruktuuri ole vielä kehittynyt..."

        Halonen kuvottaa minua. Sauli olisi ollut Suomen ja isänmaan puolella. Halonen on maanpetturi, on koko ikänsä ollut, siksi Stasi-listakin pysyy kassakaapissa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      146
      4906
    2. Veli Sofia teki urosmehiläisen työn

      Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa
      Maailman menoa
      18
      3537
    3. Mitäs nyt sijoittajat?

      Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no
      Maailman menoa
      158
      3347
    4. Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."

      Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss
      Suomalaiset julkkikset
      32
      2818
    5. Unisex-vessat

      Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu
      Tunteet
      95
      2578
    6. Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin

      Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy
      50 plus
      18
      1853
    7. Jäit kiinni siitä

      että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky
      Ikävä
      8
      1488
    8. Henri Alen tilittää yllättäen Vappu Pimiän uudesta MasterChef -pestistä: "Vaikka hän ei..."

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Hän liittyi uudella MasterChef Suomi -kaudella arvovaltaiseen tuomaristoo
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1472
    9. Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista

      Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh
      138
      1402
    10. Minkä kouluarvosanan 4-10 annat Beck-leffoille?

      Vähiin käy ennen kuin loppuu... Beck-elokuvia on tullut tv:stä jopa 2-3 viikossa. Nyt leffojen esitystiheys on muuttunut
      Elokuva
      11
      1267
    Aihe