Lukekaapa tämä:
http://forum.soneraplaza.fi/messages/163602099.html
Siis ollaan jo suunnittelemassa eu:sta eroamista ettei tarvitsisi alentaa autoveroja!!!!
http://forum.soneraplaza.fi/messages/163602099.html
Siis ollaan jo suunnittelemassa eu:sta eroamista ettei tarvitsisi alentaa autoveroja!!!!
Vastaukset 6
Vanhimmat
On erittäin viisasta politiikkaa pohtia EU:sta eroamista. Kansalaiset ovat yhä useammin tuoneet
esille kasvaneen ärtymyksensä siitä, mitä EU on tuonut tullessaan: pakolaisia, mustalaisia, huumeita, ammattimaista rikollisuutta ja kaikkea muuta negatiivista. EU:sta eroaminen voisi olla hyvä vaihtoehto vastata Suomen kansalaisten kasvaneeseen EU-kriittisyyteen.
mainitsemiesi negatiivisten vaikutusten lisäksi mainittakoon että valtio on mitätöinyt kaikki kansalaisille kuuluvat EDUT EU:sta kuten tämä autoveroasia, ruokakin piti halventua eu:n liittyessä mutta eipä sekään kauaa kestänyt, jos eu kaatuu niin se kaatuu siihen ettei mitkään hienot ideat tavaroiden vapaasta liikkumisesta toteudu tällaisten suomenkaltaisten paskamaiden takia joten eu:sta ei koidu tavalliselle kansalaiselle mitään etua.
Herraklubiksi eu on turhan kallis ja kansalaiset ei sitä hyvällä katso.
Jos nyt saataisiin edes tavaroiden todellinen vapaa liikkuvuus eu:n sisällä ilman tulleja ja ylimääräisiä veroja niin olisi edes jotain etua kansalaisillekin eikä pelkkää paskaa niskaan.
Joka tapauksessa kansalaisten mielipide EU:sta on niin selvästi kriittinen, että on ruvettava vaatimaan uutta kansanäänestystä EU:sta. Nyt on hyvä sauma hiillostaa puolueita tässä asiassa, kun on vaalit tulossa. EU:sta eroaminen on perusteltua, jos sillä saataisiin edes vähän alennettua ammattimaista rikollisuutta ja huumeiden salakuljetusta Suomeen. Päättäjien on kuunnteltava tässä kansan ääntä ja pohdittava vakavasti, miten siitä EU:sta päästäisiin eroon.
Ajattele mitä kaikki muut maat ajattelisivat suomesta jos erottaisiin eu:sta tämän autoveroasian jälkeen?
Eipä kehtaisi sanoa olevansa suomesta kotoisin...no hyvä jos nytkään kehtaa kun ei tämä autoveroasia ole mennyt niin kuin terveessä länsimaassa pitäisi mennä, 7-vuotta valtio pitkittänyt tällaista asiaa niin kyllä on tässä maassa pahasti vikaa...
Eu tuonut muka kaiken pahan, ihan kuin ne ei tulisi ilman EU:takin. Katsele vähän, kuin AIDS lisääntyy Virossa ja Venäjällä, vaikka kumpikaan ei ole EU:n jäsen.
Suomesta pitäisi varmaan tehdä joku entisen itäblokin maan kaltainen, jossa markalla ei saisi juuri mitään ja dollarilla vaikka mitä, TV:stä tulisi vain valtion kontrolloimaa ohjelmaa ja päivälehtiä olisi tasan yksi. Matkustamista ei sallittaisi kuin doping-urheilijoille.
SÄ OLET SE SAMA PROPAGANDAPÄÄLIKKÖ JOKA PELOTTELI MEITÄ EU-ÄÄNESTYKSESSÄ. MIKÄ URPO!!!!