Saksa vs Ruotsi

Onko joku tarkemmin verrannut tai kokemusta Saksan vs Ruotsin hinnoista ja pyrokratiasta.
Tarjonta on huonompi ainakin jos katteli Volvo V 40 :stä.
4914
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ruotsista saa 95-96 -mallisia 850:ä (sedan tai sportswagon) hintaan n. 10000e - 1000e. Kilometrejä on tuolloin n. 80-130 tkm. Siihen verot päälle niin eiköhän sen hinta kotiovella kilvissä ole jossain 15000-17000e eli satatonnia vanhaa rahaa. Onko sitten halpa vai ei, kukin päättäköön itse.

Tsekatkaa täältä:

http://privatbilsmarknad.autobytel.se/expressen/customer/aft_valj_sok.asp

Äänestä

Vikoja vikojen perään...

Äänestä
  • Valitettavasti kuskin penkille istuminen aiheutti "ei oo mun auto"-reaktion.

    Äänestä

Hinnat hieman korkeampia kuin saksassa BMW, MB.Ilmoituksissa erikseen mainitaan aina onko alkuperäinen ruotsi-auto, syynä ilm. mittarin ruuvaukset.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


????? kirjoitti:

Onko joku tarkemmin verrannut tai kokemusta Saksan vs Ruotsin hinnoista ja pyrokratiasta.
Tarjonta on huonompi ainakin jos katteli Volvo V 40 :stä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu