Jotueltahnasta

Valkaiseeko jotuel hyvin hampaita?
3451
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Käytin tuota Yotuel-tahnaa muutaman kuukauden ja valkaisihan se. Sitten menin hammaslääkärille joka ihmetteli mitä hampaitteni kiilteelle on tapahtunut. Se oli äkkiä kulunut pois, ja myös reikiä on sen jälkeen tullut helpommin.

Vaika paketissa lukisi, että "ei vahingoita kiillettä", niin ei kannata uskoa.

Äänestä
  • Ja sitä kiillettä ei enää takaisin saa,joten kannattaa miettiä ainakin pitempiaikaista käyttöä tarkkaan..

    Äänestä

  • miimu kirjoitti:

    Ja sitä kiillettä ei enää takaisin saa,joten kannattaa miettiä ainakin pitempiaikaista käyttöä tarkkaan..

    Hups, miten tuo kiillevaurio sitten näkyy hampaassa?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mitä mieltä kirjoitti:

Valkaiseeko jotuel hyvin hampaita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu