Älykäs päätös...

...moinen toiminta lienee,kö ?!?
Laskeppas miten monta esim. Oululaisen ruisleipää mahtaisitkaan kirkollisverollasi ostaa !?!
Ja miksiköhän moista `pakkoveroa´ mahdat maksaa... olisitkos hieman masokistinen luonne,kö ?!?
lol
;-)
2243
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eikö tänäkään vuonna mitään toivoa? Samaa sönkötystä edelleen? Haitko edes sinne äidinkielen opiskelun ala-asteelle?

Äänestä

miksi laitat noita KÖ, ym pääteitä? aikoinani luin näitä palstoja, ja jo sillon sulla oli nuo älyttömät päätteet, eksyin pitkästä aikaa tänne, kannattais ehkä lopettaa.
oletko ehkä typerä,kö?
no ehkä se oli vitsi,Kö =ota selvää :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Saddu ;-) kirjoitti:

...moinen toiminta lienee,kö ?!?
Laskeppas miten monta esim. Oululaisen ruisleipää mahtaisitkaan kirkollisverollasi ostaa !?!
Ja miksiköhän moista `pakkoveroa´ mahdat maksaa... olisitkos hieman masokistinen luonne,kö ?!?
lol
;-)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu