Tere
Olisko faktaa, paljonko pitäisi tällaisesta pulittaa valtiolle veroja alv? Olisi naapurimaassa muutama vähän ajettu yksilö (alkuperäisiä ruotsiautoja ts. km-määrät vahvistettavissa)
Olisko faktaa, paljonko pitäisi tällaisesta pulittaa valtiolle veroja alv? Olisi naapurimaassa muutama vähän ajettu yksilö (alkuperäisiä ruotsiautoja ts. km-määrät vahvistettavissa)
Vastaukset 4
Vanhimmat
mutta itseäkin kiinnostaa em. peli. Mitä hinkuuvat naapurinpuolella moisesta? Jotenkin olis mieleen tollasen hankkiminen mieluimmin saksasta kuin suomesta tai ruotsista. Eipähän tarvis katella suolan nakertamia paikkoja, en puhu välttämätti ruosteesta. On vain kokemuksia nykyisestä saksan pelistäni (230 E, -89), joka oli muutenkin siisti ja puhdas kuin vain päältäpäin, alusta, oven karmit, lokarien sisukset yms. eikä autoa ollut saksassa sen kummemmin ruostesuojattu. Ne vain säilyy siellä siistinä. Ajokilometrit on sitten toinen tarina.
En tosin tiedä ruottin suolankäytöstä?
Ei factaa, mutta veroineen hinnan tulee olla 7000-9000 erkin tienoilla (ei paha!)
pohjois ruotsissa teitä ei suolata, se on yksi plussa, sekä kaikki talvivarusteet löytyy valmiina penkinlämmitteimet.lokilämppärit jne.
hinnat alkaen 9000€
ce meseistä n.90% on tuotu saksasta ruotsin liityttyä eu:hun.saksasta saa edullisimmin ko. auton.jos ostaa merkkiliikkeestä auton,niin saksan laki on sen verran ostajaystävällinen,että euton tiedot kilometreineen on totta,tosin auto maksaa liikkeessä enemmän,mutta kannattaa maksaa hiukan siitä,että tietää mitä saa,nm.kokemusta on.olen itse aikeissa ostaa 320 ce;n,lähden lokakuussa hakemaan autoa