Iran siirtyy vetovuoroon fiksujen kansakuntien joukossa. Siellä on todettu, että ydinvoima on tulevaisuuden ratkaisu heille. Vain jotkut typerät valtiot kuten USA ja suomalaiset fanaattivihreät ei ymmärrä tätä.
Vastaukset 7
- ainoastaan
Iran tarvitsee ydinvoimaa ainoastaan pommeihinsa.
Täysivaltaisena itsenäisenä kansakuntana, Suomen tavoin, Iran on korkean kulttuurin, sivistyksen, teknologian ja etenkin yhteiskunnallisesti vakaana maana oikeutettu rauhanomaisen ydinenergian rauhanomaiseen hyödyntämiseen.
Yhteiskunnallisen vakauden säilyvyyttä ei kenenkään tule edes epäillä niin kauan kuin valtion alueella on yksikin ydinvoimala tai ydinpommin raaka-aineeksi soveltuva ydinmateriaalia.
- Noz
Iran muuten tavoittelee ydinpommia. Puheet sähköntuotannosta ovat silkkaa sontaa. Mihin se maa tarvitsee täyden polttoainekierron, ellei ydinaseen valmistamiseen? USA ja Israel hoitavat asian pian pois päiväjärjestyksestä.
Iranin "presidentti" muuten pitää holocostia satuna ja lännen salaliittona. Ahmadinejad ei ole muuta kuin johtajaksi nostettu terroristipaska.Jos muistaa samaan aikaan mitä rapakon takana on.
Filosofi Jaakko Hintikka on verrannut USA:ta lähi-idän fundamentalistivaltioihin.
"evoluutio humbuugia
kondomit humbuugia"
tappaa ehkä enempi luonto ja ihmiskappaleita kuin
"holocausti on humbuugia"?Rakentaa täytellistä polttoainekiertoa ja pakistanin tapauksessa pitää myös ydinpomminsa ?
Muuttuuko Iran säälliseksi jos muuttaa muutaman virkkeen :"joo anteeksi oli se holocausti sittenkin ja anteeksi juutalaiset, onhan teillä kyllä oikeus edes johonkin maaplänttiin" ?
Onko kyseessä muutama virke joka vie luvan ?
Iranilaisessa tietokonepelissä voitetaan, kun paljastetaan ulkomaalaiset ydinvoimavakoojat ja Iranin ydinohjelma pelastetaan.
"
Players win the game when they succeed in saving Iran's nuclear projects.
http://www.hindustantimes.com/news/181_1630489,001301970000.htm
"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 981211
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku88843Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31774- 66683
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93616- 31603
- 18558
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist15541Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43513- 10466