Siipirikko avioliitto

Miten voi olla mahdolista että mieheni joka uskoo,ei lähde kanssani rukoilemaan avioliittomme puolesta,ei tee niinkuin Kristus käski,:Rakasta vaimoasi siten kuten Kristus seurakuntaa.Olen niin väsynyt niin voimaton,en jaksa enään.Hän ei huolehdi,ei pidä lähellä,hylkii,ja kaikki muu on tärkempää kuin minä.

Rukoilen että Herra vapauttaa minut tästä liitosta,ja paraantaa minut verikyyneleiltä ja tuskalta.
7408
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

nää avioliittokiemurat.
Miehen kannalta sanoisin, että tuollainen vaihe on aika normaalia. Se pahenee ja syvenee mitä enemmän mies kuulee vaatimuksia siitä, että pitäisi olla hellempi, parempi, huomaavaisempi...

Jos päädyt siihen, että haluat liittosi jatkuvan ja paranevan, niin tee ensin itse se mitä toivoisit hänen tekevän sulle.

Lopeta vaatiminen ja palvele miestäsi hymyssä suin, ja anna ilman marttyyri-ilmettä miehesi mennä niinkuin haluaa.

Jos se ei auta, niin voit lähteä kävelemään.
Pakkokeinoilla ei saada mitään oikeasti hyvää aikaan.

Äänestä

avoliittoni oli tuhoon tuomittu jo alkumetreiltäodotin koko ajan sen loppua vaikka ei ollut vielä alkanutkaan.ja tein ukostani syyllistä ettei se tahdo mun kanssa mennä naimisiin vaikka en olis misssään tapauksessa sen kanssa mennytkään.mutta näyttelin hänelle että tykkään hänestä.kaikki oli pelkkää näytelmä.25 vuotta. joka ilta ja aamu rukoilin että pääsisin siitä pois.en välittänyt ukostani-en vähääkään.roikuin vaan kun muutakaan hirttopuuta eis attunut lähellä oleen.typerä olen ollut.tosi typerä.

Äänestä
  • ...ei osaa puhua kuin itsestään....

    :-/

    Äänestä

Eräs saarnamies kertoi saarnassaan avioparista joka sanoi hänelle: "älä saarnaa meille helvetistä, meidän avioliitto on ollut yhtä helvettiä".

Äänestä

Näimpä,muutin pois.Olemme edelleen naimisissa.Hän menee minne haluaa ja tekee mitä haluaa.Saa mennäkkin.Olen koettnut olla hiljaa,olla soittamatta,pyytämättä.Ollut vain ja hengittänyt.En muuta.En syyttänyt,en jankuttanut,hiljaa itkenyt ja pyytänyt ja vaain rukoillut,mitä enemmän menin Herran eteen rukouksessa,sen vaikeammaksi avioliittomme kävi ja sen kylmemmäksi hän tuli,eikö rukous autakkaan?

Vein tänään asian Jeesukselle taas,mitä tehdä.Ja jotenkin minulla on tunne,joko hän tekee liitostamme uuden viinin taikka,se saa olla.Laitan oven kiinni ja menen pois lopullisesti,joko hän vapauttaa minut taikka pelastaa ja uudistaa/parantaa mieheni että voimme jatkaa.

On kamalaa kun toista rakastaa ja on vain " raadeltavana",mitä saa palkaksi.Ilkeät sanat ja hylkäämisen.Olen todella käynyt helvetin läpi.

Olemme toistakertaa avioliitossa,edellinen vaimo petti häntä minkä kerkes,kait hänen haavat ovat liian syvät.Ei pysty minua rakastamaan.

Äänestä

** % = ? " ( & ? (

Äänestä
  • ..kirjoitus otsikko-älä muuta sano!!

    no-nyt se on oiottu:))

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


siipensä menettänyt kirjoitti:

Miten voi olla mahdolista että mieheni joka uskoo,ei lähde kanssani rukoilemaan avioliittomme puolesta,ei tee niinkuin Kristus käski,:Rakasta vaimoasi siten kuten Kristus seurakuntaa.Olen niin väsynyt niin voimaton,en jaksa enään.Hän ei huolehdi,ei pidä lähellä,hylkii,ja kaikki muu on tärkempää kuin minä.

Rukoilen että Herra vapauttaa minut tästä liitosta,ja paraantaa minut verikyyneleiltä ja tuskalta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu