Saddamia mahdollisesti odottavat syytteet

usa ja britit ovat vapauden asialla!

http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Saddamia mahdollisesti odottavat syytteet/1135218546823
2138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ja uhrilukuja verrattuna Bushin ja Blairin aikaansaannoksiin!!! Ihan nauratti, että oikein 150 miestä tapatti kylässä hui kauheeta!!! Bush kumppanit Irakissa pelkästään 30000 siviiliä! Hyökkäys Irakiiin koska Irak ei noudattanut Yk:n määräyksiä? Eihän hyökkäykselle ollut YK:n lupaa, toisaalta Israel on jättänyt noudattamatta kymmeniä YK:n määräyksiä. Maailma on outo paikka!!

Äänestä
  • nehän on pikku juttuja kun kansalaisiaan tapatta.Entäs jos Tarjakin täällä tapattaa jonkun kylän työttömät sosiaalikuluja karsiakseen.Aattaleppa ite.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


imuumi kirjoitti:

usa ja britit ovat vapauden asialla!

http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Saddamia mahdollisesti odottavat syytteet/1135218546823

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu