Dieselbemarin jolla:ajettu vain 211tkm,tuotu Italiasta,jossa kuskinpenkki on silti vaurioitunut?
Uskaltaisitko sinä ostaa?
Uskaltaisitko sinä ostaa?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
http://www.mobile.de/SIDX4AuIYJcz1vv6d-EveXb0w-t-vaNexlCsAsCsK%F3P%F3R~BmSB11LsearchPublicJ1139777105A1LsearchPublicD1100CCarZ-t-vctpLtt~BmPA1B21B20C160%81V-t-vCaMiMkPRQuSeVb_X_Y_x_yrdsO~BSRA6A3B20D3500I100000000AGCPKWHinPublicA2A0A0A0D1997A0/cgi-bin/da.pl?sr_qual=G&top=21&bereich=pkw&id=11111111191474715&
Just jepulis: mikä hemmetin into jengillä on edes tutkia näitä "alkaen" malleja. alta 7000, jepu jep: varmaan lisäksi kolariauto.
Tuossahan lukee vain EXPORT eli vientiin,tuo hinta 6250 euroa on sitä ilmeisesti arvonlisäveroton.
autoa. Rutattu vai? Onko paikka kolariautokorjaamo vai mikä? Kierrä kaukaa ja pistä vähän lisää jos et aio riskiä ottaa. Jos haluat tehdä tiliä niin kuin jotkut autoliikkeet Suomessa, hae pois ja myy heti.
että hinta olisi veroton?
Ei nyt sentään olemattomia "vikoja" kaadeta pelkkien ennakkoluulojen takia myyjän niskaan...
Vientiin vain oli myynnissä kyllä ja vieläpä sopimuksella asiakkaan laskuun, mutta MwSt:stä ei hiiskuttu mitään.
edes tutkimaan. Nämä slobot ovat kaikkein pahimpia (=röyhkeimpiä) kusettajia mitä sakuista löytyy. Älä nyt vain usko mitään tuosta ilmoituksesta, jos auto olisi hyvä, olisi herra Hadjovic jobannut sen jonnekin Sloboniaan. Pieni hinnanalennus ostaessa käy satavarmasti kalliiksi jossain vaiheessa. Nämä autot on niitä jotka ei meinaa kelvata kenellekään ainakaan saksassa. Pitihän se arvata että suomipoika innostuu. Mutta ihan rehellisesti:etsikää jotain kunnollista niin ette kadu ainakaan kovin raskaasti.Ai niin, ettehän te kuitenkaan usko.
Herra Hadjovicin puolesta.
Firman sivuilla oli syyskuun 2002 jälkeen käynyt n. 24000 kävijää. Autoja oli myynnissä jopa 57 yksilöä. Halpojahan nuo olivat, mutta joku varmaan tarvitsee niitäkin.
Jos olisin siellä Hampurin eteläpuolella liikkeellä, niin kävisin ihan piruuttani katsomassa sen kuskin istuimen kuluneisuuden. Ihan periaatteessa v*tuttaa tämä *usipäinen luulojen varassa olevien voimakas kannanotto ilman mitään faktan häivääkään tosiasioista!
**eipäs hötkyillä**
Kommentti sinulle, kun niin kovasti puolustelet herraa...
Aina suomipoijaat kiinnostuu, kun hinta vaan on halpa, seuraamuksista viis. Sit taas täälä itketään että varokaa........
Noi useimmat kommentit on annettu (luulisin) kokemuksen perusteella...
MIKSI aina mobilessa katotaan se sivu 1, ja otetaan siitä mielikuva, menkää suoraan sivulle 3 niin on jotain realitettiä.
Hullu ei ole se joka pyytää vaan se joka ostaa ja maksaa, niinhän se menee...
Eikä se kerro myuyjän rehellisyydestä mitään, kuinka monta kertaa sen nettisivulla on käyty tai montako autoa (romua, raatoa, huippua) myynnissä on.
Itse sAksassa asuneena kiertelin "huvikseni" kaverini mukana, joka etsi 2000 euron autoa mobilesta tulostetuin paperein...
Yksikään kahdeksasta ei ollut ehjä, saatika sitten ajokuntoinen....
No jokainen saa tehdä kuten haluaa, ja ostaa mitä haluaa, ja uskoa mitä haluaa, kun muistaa ettei jälkeenpäin tule ainakaan tänne itkemään.
vajaassa 4 vuodessa: keskimäärin siis 6000 kävijää per vuosi eli alta 20 kävijää per päivä. EI ainakaan voi sanoa että kiinnostava liike. En hauku firmaa enkä autoa näkemättä, mutta Saksassa AINA autokaupassa hinta ja laatu kulkevat käsi kädessä.
Kannanottoni perustuu saksassa asuvana arkipäivän realismiin. Toin ensimmäiset autot suomeen jo silloin kun tuonnista vasta suomessa unelmoitiin. Nyt ei enää paljoa kiinnosta. Reilusti yli 10 vuotta täällä asuneena oppii väkisinkin pelin hengen. Sinänsä autotuonti on ihan hyvä asia mutta ei sinne suomeen kannattaisi täältä paskaa raahata. Eiköhän sitä ole siellä jo tarpeeksi omasta takaa. Eikä se istuin ole kulunut, vika on varmasti pahempi. Vikojen lieventäminen kuuluu slobojen tyyliin. Turkkilaiset ovat paljon kesympiä näissä kuvioissa. Ihan periaatteessa harmittaa kun siellä pusketaan vuosien ajan päätä seinään. Mutta ettehän te kuitenkaan usko.
parempi ensin katsoa auto kunnolla läpi ja ruveta vasta sitten morkkaamaan autoa (jos on syytä)??
Eri kansallisuuksien/rotujen parjaamiseen en nyt viitsi edes ottaa kantaa... ja onhan siellä Saksassa paljon kovin itäiseltä kuulostavan nimisiä, mutta kuitenkin jo muutaman sukupolven Saksassa asuneita. Mutta, sinähän TIEDÄT se jo niin kauan asuneena - ainakin pitäisi tietää.
teitä varoitinkin. Noiden kanssa kun nyt ei vaan järkevää kauppaa saa aikaan. Itse eivät maksa autoistaan tuossa kunnossa mitään mutta suomipoika on aina kokemattomana kusetettavissa. Vielä tuosta Bemarista sen verran että näytti kuvassa kovasti nuhruiselta. Ja tekniseltä kannalta katsottuna noiden korjaus se vasta maksaakin. Muutamat sen jo tietävätkin, mutta ettehän te muut kuitenkaan usko.
Moi!
Näytää kyseinen automyyjä tuovan autoja Italiasta.
On vaikea arvioida auto netin kuvasta/puhelin soiton perusteella, joten suosittelen menemään paikanpäälle tarkastamaan auto! Hae myös netistä lähialueen muut vastaavat autot, niin sinulla on varasuunnitelma. Lennä esim. blue1 suoraan Hampuriin ja ota taksi tai vuokra-auto ja hommaa itsellesi navigaattori niin et tarvitse muuta apua.
Jos haet halvinta autoa niin varaudu, että joudut tekemään korjausta ehkä enemmän kuin hieman kalliinpaan samanlaiseen.
Vain vientiin (= kotimaassa ei uskalla myydä kuluttajansuojalakien takia. Ulkolaiset ei niin helposti hauku perään).
Niin ,kysymys lienee asetettu muotoon, mitä vikaa tuossa on?
Ensinnäkin, laita tonni puolitoista lisää, niin alkaa jo löytymään melkein kelpoisia pelejä.
Mutta:
miksi olet ostamassa dieseliä?
Ajatko paljon?
Heko heko, tuollainen BMW tulee todella kalliiksi isoilla kilometreillä. Otappas selvää esim mitä & kuinka paljon alustassa on puslia, jotka kuluvat ja urakalla. Ja mitä ongelmia tulee tuohon koneeseen isoilla kilometreillä.Ja, kun aiot ajaa paljon ,niin kaikenlaiset tutinat ja jarrujen tärinät alkaa melko vikkelään vituttamaan ja urakalla.
Jos aiot ajaa vähän, osta bensapeli.
Tänäpäivänä ei ole mitään järkeä ostaa/hakea paljon ajettua dieseliä, koska sen kilometrit tulee todennäköisesti melkoisen kalliiksi. Vähät ei = ei kerkiä paikat kulumaan. Mutta miksi sitten ylipäätään ostaisi dieselin?
E39 :hän on hieno peli (itsellä jo neljä moista ollut), mutta kyllä sen pitäminen aika kalliiksi tulee. Siis, jos ajaa paljon.
ja lopuksi: katsoppas: lähes järjestään halvempien moottorit ovat rikki, eli tod näk tämäkin kohta. Ellei jo ole.
ja tämä ei ole enää mikään "naapurin Kalle on peto näissä autoasioissa ja kova poika hitsaamaankin, kyllä se tämänkin hoitaa" auto. Elektroniikka pullollaan, perusversiotkin.
ja final: Italiasta tuotu, haisee. En koskisi metrisellä kepilläkään.
"Asiakkaan lukuun"
Mielestäni tämä on vielä kohta jossa myyjä sanoutuu irti kaikesta vastuusta!!
Kyseessä on kahden yksityishenkilön välinen kauppa...