Oletteko seuranneet tv2:n ohjelmaa Ihana Elisa??
Aivan huippuihastuttava!! Kertoo 1700-luvun italiasta - mielettömän esteettinen: henkeäsalpaavia maisemia, upeita rakennuksia ja ihastuttavan kauniita, persoonallisen näköisiä ihmisiä. Niihin rakastuu ;) ja ruokkii romantiikanälkää :)
Aivan huippuihastuttava!! Kertoo 1700-luvun italiasta - mielettömän esteettinen: henkeäsalpaavia maisemia, upeita rakennuksia ja ihastuttavan kauniita, persoonallisen näköisiä ihmisiä. Niihin rakastuu ;) ja ruokkii romantiikanälkää :)
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mukava nähdä, että joku muukin on ihastunut tuohon sarjaan. Ite aivan sattumalta pari viikkoa sitten satuin avaamaan telkkarin, kun sarja tuli. Jäin saman tien siihen koukkuun. Innolla odotan nyt aina sunnuntai-iltaa, että viikon romantiikkapläjäys tulee.
Kielen oppimisen takia katsoin Elisan ensimmäisen jakson, ja minäkin jäin sarjaan pahasti koukkuun. Yleensä olen erittäin valikoiva enkä katso töllöstä juuri mitään, mutta tässä sarjassa on jotain todella vetoavaa. Ihan tuntuu haikealta, kun urheilun takia joutuu odottamaan kolme viikkoa seuraavaa jaksoa. Mutta riittääpähän sitten iloa pitemmälle kevääseen. Mitä arvelette, saakohan Elisa Fabrizion ja kuinka pian?
ja todellakin menevät naimisiin, mutta en osannut suomentaa että ykkös vai kakkostuotantokaudessa. Oikeassa elämässähän he ovat pari (elisa ja fabrizio)
Niinpä. Upea sarja kerrassaan.
Kyllä saavat toisensa - mutta häät ovat vasta 'parte secondassa'. Ja kuolema...
Käykääpä italiankielisillä sarjan kotisivuilla...paljon juonipaljastuksia, kuvia ym ym.
Pääpari on tosiaan pari siviilissäkin, bambinokin tulossa eli Puzzini odottaa lasta.
Googlella löytyy...
Olen katsonut sarjan alusta lähtien mutta nyt 26.3. se jäi katsomatta. Mitä tapahtui? Onko osan kulku nähtävissä jossakin??