Suomenlipun häpäisy

4530
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

esillä. Eivät tunnu häpeävän lainkaan.
Ovat tainneet leikata lipusta paskapaperia itselleen ajatellen, että hätä ei lue lakia.
Törkeää lipun häpäisemistä.
Pitäisi kannella oikeusasiamiehille.

Äänestä

Pistää vihaks tuommonen. Puhuu mitä kieltä hyvänsä, ei lippua saa noin kohdella.

Äänestä

Niille jotka ottavat moisesta nokkiinsa taitaa suomalaisuudella olla todella ylimaallinen merkitys. Mitä helkkarin väliä on moisella epäjumalan kuvalla? Ruuvataan sitten vaikka Nokian 2110 tankoon ja kumarrellaan sille. Toinen epäjumala on raha. Polttakaapa 20E seteli julkisesti! Jos haluatte tosissanne haastaa riitaa, valitkaa dollari. USA:n rievun, jos menee polttamaan, tulee sota saman tien.

Voisiko tämä viestiä jonkinlaisista itsetunto-ongelmista kenties?


-Olki

Äänestä

Jos lippu on kerran heidän omaisuuttaan, saavat tehdä sille mitä haluavat!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


O tempora, o mores kirjoitti:

http://www.geocities.com/stop_pakkoruotsi/images/i0/iat.jpg

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu