http://www.korsumaenauto.fi/autot.asp?Page=1
"Toyota Corolla vm. 1988 320 tkm hinta 4450€"
Onko tuo huumorisivusto, vai?
Entäs tämä "helmi":VW Passat 1.9 TDi 400tkm 15 950€
Tai sitten VW Passat 1.6 vm. 1988 307 tkm 5950€
Onko nää jannut provikkapalkalla? Taitaa tulla nälkä...
"Toyota Corolla vm. 1988 320 tkm hinta 4450€"
Onko tuo huumorisivusto, vai?
Entäs tämä "helmi":VW Passat 1.9 TDi 400tkm 15 950€
Tai sitten VW Passat 1.6 vm. 1988 307 tkm 5950€
Onko nää jannut provikkapalkalla? Taitaa tulla nälkä...
Vastaukset 15
Vanhimmat
pitää arvossa arvaamattomassa muita merkkejä!
hermostu! Etkö ole kuullut sanontaa, ei se ole tyhmä joka pyytää kallista hintaa, vaan se joka sen pyydetyn hinnan maksaa!
Tuollainen kikkailu hinnoilla vie pohjan liikkeen uskottavuudelta vakavaan kaupantekoon. Taatusti kukaan ei osta noita ilmoitettuja autoja, ihan älyttömät pyynnit.
Koska ei silloin kyllä saa mitään myydyksi.
Enemmän mua hämmästyttää esim. se yks Pajero, millä on ajettu 49 miljardia kilometriä. Oli siellä muiilakin muutama miljardi körötelty. :O
Huollettu ja läpikäyty maasturi. Niin varmasti on jossain vaiheessa huollettu, ei ilman öljynvaihtoa ole esimerkiksi tähän asti selvinnyt, mutta mitä on tuo läpikäynti, liekö myyjä mennyt vänkärin puolelta sisään ja tullut kuskin ovesta ulos?
Lada Samara -96 160000km 3500 euroa MUAHHAH HAH HAH
noin paljon muka mittariin..?
Maksaa muuten Saksassa melkein saman :-DDD
Tuon liikkeen pyynnöt on ihan huuhaata :D Luulisi että karsii jo asikkaitakin.
1.Skoda Combi Fabia 1.4 i 2001 80000km 14500.
Mitä uusi maksaa, 14000-20000 euroa?
2.Mazda 626 2.0 Sedan 1998 270000km 16950.
Nettiautosta yksi vertailuksi eikä edes halvin:
Mazda 626 (2.0) 2.0i DOHC 16V 1998 164000km 9000 €
3.Mercedes-Benz 200 2.0 dsl 1990 430000km 11900€
Nettiautosta vertailuksi:
Mercedes-Benz 200
(2.0) E 200 D 1994 152000km 9800 €
Veikkaan et tonne seuloutuu Suomen autokauppiaiden "kerma". Siellä ne lämpiössä hihittelee ja heittelee femmoja ku saavat myytyä läpikäydyn romun jollekkin läpivetoselle mummolle.
Korsumäen autoa on ihmetelty keskustelupalstoilla vuosien ajan. Firma kerää ilmaista mainosta kalleimpana firmana.
- pitäiköhän sinne käydä omaa tarjoamassa vaihtoon, saattasvat vaikka hyvittää vaihdossa enemmän kuin mitä itse maksoin?
Mitä ilmaisesta mainoksesta on hyötyä jos kauppa ei noilla idioottimaisilla hinnoilla käy?
Tuommonen pellehomma kääntyy itseään vastaan.
Täällä tuskin muutenkaan liikku kovin vakavasti otettavia autonostajia joten se siitä puskamarkkinoinnin hyödystä.
Ford Mondeo 2.0i CLX Sedan 1994 0 7950
VAIHTO-AUTOT
Vaihtoautoissa auton kunto ja toimivuus on kaikista tärkeintä - pelkällä vuosimallilla kun ei matkaa valitettavasti taiteta.
Meillä vaihtoautot huolletaan ja kunnostetaan vuosimallista tai kilometreistä riippumatta, joten ostohetkellä auton hinta saattaa olla kilpailijoitten hintoja kalliimpi. Auto ei ole kertakättötavara. Useamman kuukauden tai vuoden käytön jälkeen kokonaiskustannukset ratkaisevat eikä pelkästää ostohetken hinta.
Asiakas säästää usein ostohetken hintaerotuksen moninkertaisesti: Jos autossa ilmenee toiminnallista vikaa, voimassaoleva takuu korvaa tämän. Soita numeroon (06) 5152 400 ja automyyjämme kertovat mielellään lisää vaihtoautotakuuksistamme.
----------------------------
Eikös toi nyt kuulu jokaiseen vaihtoautoon. Huolto taitaa käsittää öljyn ja suodattimen vaihdon. Se siitä. Tuohan tehdään jokaiseen autoon liikkeissä. Eli siis miksi mainostaa "meillä saattaa olla korkeampi hinta".
Ikävää vaan, että näissä "kunnostetuissa" vaihtoautoissa kunnostuksen taso on surkea. Vaikka viat havaitaan, niin niitä ei aina korjata. Autohan on "tarkistettu"....