Kysyisin

Viisaammilta että voiko kreatiinia ottaa veden kanssa, kun jostain olin lukevinani että juuri kreatiini tulisi ottaa veden kanssa. eikä vaikkapa mehun kaa, miten on voiko veden kanssa ottaa ?
3266
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Miksi ei voisi ottaa? g-massassakin on kreaa ja vedeen sekotetaan.

Äänestä

On että kreatiini otettaisiin hiilihydraatin esim malton tai dextron kanssa. Auttaa kreatiinifosfaatin pääsyä lihakseen. Mutta kyllä sen voi vedenkin kanssa ottaa, ilman hiilareita.

Äänestä

että kreatiini menettää tehoaan jos seon kauan siinä nestees mistä meinaat sen juoda eli kantsii vasta sekoittaa sit kun oot juomassa sitä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Teiltä kirjoitti:

Viisaammilta että voiko kreatiinia ottaa veden kanssa, kun jostain olin lukevinani että juuri kreatiini tulisi ottaa veden kanssa. eikä vaikkapa mehun kaa, miten on voiko veden kanssa ottaa ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu