MIKSI, minä uskon?

Niin miksi minä uskon Jumalaan, Jeesukseen?
Yksinkertaisesti siksi että Jumala( ei kukaan ihminen) kutsui minut luokseen ja antoi minulle LAHJAN.Tuo lahja oli ja on edelleen usko Jeesukseen Kristukseen.
Jumala sanoo Raamatussa:kukaan ei voi tulla Jeesuksen luokse jollei Isä Jumala vedä häntä puoleensa!
Koska mahtaa olla sinun vuorosi?
Hebrealaiskirje 13 luku:usko on luja luottamus siihen mitä toivotaan ja ojentautuminen sen mukaan mikä ei näy.
8534
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

MIKSI, Sinä tulet sitä tänne kertomaan?

Äänestä
  • sinäkin tiedät , että vuorosi tulee.Käytä se oikein.

    Äänestä

Kerro toki kuinka kohtasit Jumalan, kiinnostaa kovasti.

Äänestä

Tuo Jumalan antama lahja oli muuten tosi vaikea avata! Räpelsin niiden solmujen kanssa vuosikausia.

Ja sitten kun sain pakkauksen viimeinkin auki, niin siellä ei ollut mitään.

Opettavainen kokemus!

Olenkin päättänyt jatkossa noudattaa Buddhan neuvoa. En odota saavani lahjoja, vaan hyväksyn tämänhetkisen todellisuuden. Tämä hetki on lahja. Kyky tuntea myötätuntoa koko maailmaa kohtaan, juuri nyt, se on suuri lahja. Enempää en tarvitse.

Äänestä

Tuopa olikin vakuutava todistus. Varsinainen kehäpäätelmien äiti!

Kunnioitukseni uskovia kohtaan lisääntyi moninkertaiseksi.

Aiemmin oli ykkössijalla tämä: Miksi raamatun sana on tosi? Koska Jumala niin sanoo. Missä? No, raamatussa.

Äänestä

Älä usko. Sinua on huijattu.

Äänestä

Ei vaan , miksi sinä kirjoitat väärälle palstalle? Koita etsiä ensin vastaus tähän ja sitten avaudu kohtalon tovereillesi!

Äänestä

Hyvä kun uskot minuun. Varaan sinulle taivaasta seisomapaikan. Tänne taivaaseen on nykyään niin kova tunku, ettei kunnian kruunuja meinaa riittää kaikille. Onneksi ostin lunastusveren hinnalla Fredriksonin hattutehtaan konkurssipesän, joten jotain saat sinäkin päähäsi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


timo kirjoitti:

Niin miksi minä uskon Jumalaan, Jeesukseen?
Yksinkertaisesti siksi että Jumala( ei kukaan ihminen) kutsui minut luokseen ja antoi minulle LAHJAN.Tuo lahja oli ja on edelleen usko Jeesukseen Kristukseen.
Jumala sanoo Raamatussa:kukaan ei voi tulla Jeesuksen luokse jollei Isä Jumala vedä häntä puoleensa!
Koska mahtaa olla sinun vuorosi?
Hebrealaiskirje 13 luku:usko on luja luottamus siihen mitä toivotaan ja ojentautuminen sen mukaan mikä ei näy.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu