Tässä BMW:ssä on myyjän katteet

kohdallaan

14

5466

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Etkö tiedä, ettei se ole hullu, joka pyytää, vaan se joka maksaa!!

      • kohdallaan

        Tokihan tiedän ja siksi viestini loppuun kirjoitinkin, "Onneksi ei tarvitse aina maksaa mitä pyydetään...".


      • jäädä
        kohdallaan kirjoitti:

        Tokihan tiedän ja siksi viestini loppuun kirjoitinkin, "Onneksi ei tarvitse aina maksaa mitä pyydetään...".

        jobbarin pihalle. Tosiaan, ei se ole hullu kuka pyytää vaan kuka maksaa!!


    • hinnoittelu

      Joidenkin mielestä nuo 5-sarjan Bemarit ovat valtion obligaatioiden kaltaisia sijoituksia, joiden arvo vain kasvaa, mitä kauemman niitä pitää.

      Kyllä tuohon joku vielä haksahtaa.

    • on?

      Jos tuon auton ostaa Suomesta,niin saakohan myyjältä mukaansa kopion alkuperäisestä saksalaisesta rekisteriotteesta,josta näkyisi mm.
      omistajien määrä.Se alkuperäinen Fahrzeugbriefhän
      täytyy joka tapauksessa antaa AKE:lle.
      Tuo auto vaikuttaa hintansa perusteella niiltä mobile.de;n halvimmilta ensimmäisen sivun autoilta,koska kai se vironpoikakin haluaa oman katteensa.

      • sitämitään

        ei tarvii antaa Fahrzeugbriefhiä kellekään...
        mikä juttu tuokin nyt oli???


      • pitää

      • nimenomaan
        sitämitään kirjoitti:

        ei tarvii antaa Fahrzeugbriefhiä kellekään...
        mikä juttu tuokin nyt oli???

        pitää olla rekisteriote tai tarkemmin sanottuna ilmoitusosa kun autoa suomeen rekisteröidään.

        Jos auto on ollut rekisterissä Virossa, sitten Viron ote.

        Mikäli tuot varaosiksi tai maastapoisvietäväksi, niin silloin on sama, mitä papruja siinä on.


    • kommunisti?

      Vieläkö teitä taistolaisia riittää... hohhoijaa.

      • herää pahvi

        Tuossa ei tarvita taistolaisuutta ymmärtääkseen että kyseessä on täydellinen vedätys. Ostetaan halvin mahdollinen jobattu romu, ja yritetään myydä se mahdollisimman kalliilla.

        Mitään laitontahan tuossa ei ole, kauppa se on joka kannattaa. Liikkeen maineelle tuollainen ei vain tee hyvää.


    • lyödä vaikka

      pullon viruvalgeeta vetoa, että auto on joltain osin korjattu! Siis ei alkuperäiskuntoinen!

      Hienohan se on ei siinä mitään.

    • paska!!!

      Todelliset kilometrit vähintään 200000 km, ja luultavasti iso kolarikorjaus tehty jossain itämailla, mutta komeasti on pantu pelti kiiltämään.

    • kate

      Mielestäni normaali myyntikate,saahan sitä joistain vähän enemmänkin.

    • tuontina

      Hyvä vastaavan ikäinen yksilö takuun kanssa maksaa Saksassa 9000 euroa.Auton hinnaksi tulisi tällöin verojen kanssa 16500 euroa tuontikustannukset.

      http://www.mobile.de/SIDIBOMtFxITODwzd-6oYnjWQ-t-vaNexlCsAsCsK%F3P%F3R~BmSB11Iindex_cgiJ1140191714A1Iindex_cgiD1100CCarX-t-vctpLtt~BmPA1A1B20B11%81%5E-t-vCaMiMkQuRDSeVbZRZi_X_Y_x_ycord~BSRA6A3B18D3500AGD1998CPKWHinPublicB50E22307A2A0A0A0ADD1998/cgi-bin/da.pl?sr_qual=G&top=6&bereich=pkw&id=11111111196167848&

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      105
      3555
    2. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      215
      2299
    3. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      0
      2120
    4. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      38
      1859
    5. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      9
      1669
    6. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      95
      1118
    7. No onneks ei tartte sit olla

      Mustis ku se ootki sinä itte 😂😂 Oon pelännyt että ehkä teille kehkeytyy jotain enemmän ku niin paljon yhteistä mut....
      Ikävä
      5
      920
    8. Mitä sun päässä oikeen liikkui

      Silloin kun menit laittamaan sille viestiä? Jotenkin tosi outoa?
      Ikävä
      51
      882
    9. Lahden kolarisuma ja automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä

      Olisiko uudehkojen autojen automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä vähentänyt kolareiden määrää tuolla Lahden tiellä? Sumu
      Yleistä autoilusta
      70
      850
    10. Sinkkuihmisten suppea kuva maailmasta.

      Siskoni on jo vannoutunut sinkku. Hän ei haaveile mitään suhdejuttuja. Mutta välillä mietin, miten vähän ja suppeasti
      Sinkut
      130
      812
    Aihe