Jos ne delppivät nuorina, ei kai heitä vain roudata taivaaseen? Me pronssinruskeat atleetit (Nasse ja minä) nimittäin tarvittaisiin henkevää seuraa alakerrassa sitten kun me on delpitty.
Miten käy nuorten ateistinaisten?
Reiska
7621
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
huoli.
Siellä alakerrassahan kaikki henkevä seura onkin ja sillä on myös rankimmat bileet. Jos sinulta lähtee baaritappelussa pää irti, niin ei hätää. Se kasvaa heti takaisin. Krapulassakaan ei tarvitse pelätä kuolevansa, koska se ei ole enää mahdollista.
Taivaasta löytyy vain raamattupiirejä ja tylsä jumala, jonka tylsiä ja päättömiä arvoituksia ratkotaan koko ikuisuus. Lisäksi on varottava kaikkea, mikä sataisi tuottaa kipua, koska sitä ei saa taivaassa tuntea ( boy in the buble :) ).
"Krapulassakaan ei tarvitse pelätä kuolevansa, koska se ei ole enää mahdollista."
Entä jos on niin paha krappe, että pelkää ettei kuolekaan :(
Tuo oli hyvä uutinen. Alankin harjoitella miekkailua. Samantekevää kumman pää vierii lattialle ... anteeksi, tulijärveen, uusihan kasvaa tilalle.
Toisaalta olisi siistiä pelotella kanssapakanoita jonkin aikaa päättömänä kuolleena miehenä. Voisi laulaa Niemenmäen valssia henkitorven tyngällä.
niin voidaan järjestää suorasyötöllä suoraan kitusiin, eikä silloin maullakaan ole niin väliä, helvettipolttoinen käy mainiosti, ovathan suorasyötössä makuaistimet karsittu tulijärveen.
Tosin pikkasen mietityttää, miten se viina voi käydä päähän, kun pää kelluu tulijärvessä ja torso muualla?
Ei perskeles, kyllähän se on niin että Pronssirintaisten Adonisten taivas on NYT, Afroditien kanssa. Otetaan BISSE sille, Reiska.
täällä ajassa. Kuten kuvailit, hommat menevät ikuisuudessa hiukan monimutkaisiksi. Viinakin menee suoraan jalkoihin kun päätä ei ole. Siinä sitä hoiperrellaan päättömänä tulijärven päällä kuin jesse ikään vetten päällä.
Viittaus Jeseen "Veen päällä" tarkoittaa M Magdaleenaa! Magee gimma siihen aikaan...