Käytetyn Preluden hinta nousi 2.000€:
http://www.nettiauto.com/549851
Viime viikolla hinta oli 10.900€ (eikä ollut mikään tarjoushinta). Uusi myyntikikka; jos auto seisoo liian kauan hallissa nostetaan hintaa 8-)
http://www.nettiauto.com/549851
Viime viikolla hinta oli 10.900€ (eikä ollut mikään tarjoushinta). Uusi myyntikikka; jos auto seisoo liian kauan hallissa nostetaan hintaa 8-)
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tuo on hyvä keino ! Kauppasin kerran yhtä MP.tä 3000 euron hinnalla ainakin puoli vuotta, katselijoita kyllä kävi paljon, sitten nostin hinnan 4300 euroon, ja pyörä meni kaupaksi vielä samalla viikolla 4000 eurolla !
Konsti on ihan hyvä,jos pyytää liian vähän ihmiset epäilevät että autossa on jotain vikaa...
Itse kauppasin autoa 5900e, kaveri vaihdatti siihen autoaan jolla oli 7000e pyynti. Pyysi tonnia väliin. Sitten vaihdoin ilmoituksen tunnuksen nettiautossa ja laitoin tonnin lisää pyyntiä. Sama kaveri kysyi että vaihdetaanko päittäin. Mitä tämä kertoo näistä tasakalloista? Sen että turha näitä on opettaa katsomaan autoja eikä hintalappuja.
Nyt pystyy jouppikin hyvittämään siitä vaihtoritsasta sen tonnin enemmän joka ratkaisee kaupan, ei väliä vaikka väliraha on tonnin enemmän, kunhan hyvitys täsmää.
Kikka tepsi, auto näyttää olevan myyty 8-)