Punaleijonat pärjää nyt niinkuin Neuvostoliiton maajoukkue aikoinaan!
PUNALEIJONAT jatkoon
Erotuomari 2006
6429
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
ja ennen kaikkea Suomen joukue on ollut todella mahtavassa vireessä; pelityyli on suoraan NHL:sta, vauhtia ja aggressiivisuutta on härmäläisillä enemmän kuin koskan aikaisemmin! Saumatonta yhteispeliä on nautinto seurata. Klap - klap! Hetken torkahdukset on Niittymäki korjannut ilmiömäisellä pelillään!
Kovin vastus on Venäjä, vauhdikas ja erittäi taitava poppoo. Sen pelin meiningistä tulee väkisinkin mieleen ensimäiset NL:n joukkueet 50-luvun alussa jyrkkäkulmaisine mailoineen ja jääpallomaisine otteineen, Bobroveineen kaikkineen.
Eli mitalit menevät kolmikolle Suomi, Venäjä, Sveitsi!
Vasemmistolaiset ou jee, punasuomi rulettaa!
... suomen curling-maajoukkueelle mitään, siinä mielessä että curling maajoukkue ottaa kultaa ja jääkiekkojoukkue häviää puolivälieräottelunsa.
Hah hah haa.
Curlingjoukkue on jo nyt menestynyt paremmin, eli päässyt välieriin.
Milloin kansa tajuaa tämän ?
Aikuiset miehet venyttää persettä pitkin jäätä ja lakaisee luudalla.
Homojen touhua...
Heterona vastaan näin, että jääkiekkoilijat halaavat toisiaan tehtyään maalin, curling pelaajat läpsäyttävät korkeitaan käsiään hyvästä suorituksesta.
Curling rules !, jääkenttien shakkia.
Jääkiekkoilijat on yllättävän hyvii, mut ei pärjää ....
kovia tossa curlingissa.Täys neitien puuahstelua.
Täysin turha laji jolla ei ole mitään tekemistä urheilun kanssa.