Vaadin selitystä! Uskontopalsta oli kiinni päivätolkulla! Miksi? Siksikö, että poliisit saivat rauhassa tutkia Pakanan (M) jumalanpilkkatekstejä?
Miksi USKONTOpalsta oli hukassa?
Häh?
20639
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
...rahasi takaisin ;)
kiinnostaa pakanan tylsät jorinat?
Eihän hän tee muuta kuin kopio tekstejä raamatusta ja katkaisee ne sopivista kohdista jolloin ne saavat uuden merkityksen, ja alkuperäinen tarkoitus vääristyy. Jos jonkun mielestä silloin edes kannattaa alkaa väitellä ko. kohdasta, en voi muuta sanoa kuin voi hippi-pakanan vanhat sammalkalsarit.
Tätä hän jaksaa toistaa kuin joku saakutin duracel-thor.
Ja luonnollisesti hänen "kattava kritiikinsä" on jossain anaali- uhmaiän välissä, tasohan on tunnettua: minä-olen-oikeassa, hihhulit-ei-tajua-mitään, minua-ei-saa-kritisoida-tai-suutun.
Jos siis Pakana-ämmä on (muka) anaali-iän tasolla, niin millaisella tasolla ovat hänestä kirkumaan hermostuneet uskovaiset?
Niiskuti niiskuti, sanon minä niille jotka poliisia huutavat. Menkää vaikka feministiosastolle, siellä haukutaan huoraksi ja uhataan tappaa (kivittää). Eikä kukaan vahingossakaan itke poliisia apuun.
Ihanko totta.
No, itse en ole hihhuli, vaikka pakananrutku niin kovasti tykkääkin väittää. Jos olet liian yksinkertainen tajuamaan sanomaani, tässä se on pähkinänkuoressa ,jotta sinä ja kaltaisesi jotka luulevat olevansa muita viisaampia julistamalla olevansa ateisti tajuaisivat:
Alkaa pikkuhiljaa kyllästyttää lukea samoja juttuja/kopioita/oletuksia/harhaluuloja/yleistyksiä joita ko. hemmo viljelee. Ei siltä saa edes varsinaisia mielipiteitä, vain jotain mitäänsanomatonta avautumista ja ruikutusta.
Tällä palstalla tuntuvat muutenkin ateistit olevan niitä kiihkoilijoita, katso esim. oma vastauksesi. Miten tuo liittyi juttuuni?
Ps. saat minulta luvan mennä femakko-osastolle, ja voit huutaa avuksesi vaikka vapaapalokuntaa ,jos se rauhoittaa.
Ihanaa. Jengin pulssit kiihtyy. Jo toivotellaan femakko-osastolle, pian helvettiin. Sitten alkaa tulla vittua ja saatanaa uskovaisten suista. Tätä täytyy seurata, jeesuksen lasten oma saippuaooppera.
Täällä voi kaikki kiihottuneet huutaa n81:ttä apuun...
Muilla osastoilla voisi tulla pahastikin hätä käteen, nimittäin jos seriffi puuttuu.
:)
kirosanat mitkä tällä osastolla olen lukenut ovat olleet poikkeuksetta ateistien, ja yleensä alaikäisten sellaisten jutuissa.
Tyyppi, joka kiroilee teksteissään (kuuluisat V ja S) ei ilmeisestikkään kykene tuottamaan tarpeeksi sanoja tekstiinsä, ja joutuu korostamaan itseään kiroilulla. Paras esimerkki on Kati Sinenmaa.
Ja on aina niin ihanaa saada tuollainen tyyppi (sinä) mukaan keskusteluun johon hän ei ota kantaa, antaa muutaman rivin juttuja asian vierestä , ja muutenkin tuntuu olevan väärällä osastolla.
Useimmat aukomiset ym. ovat henkilöön kohdistuvaa, eivät niinkään siihen mihin hän uskoo. Nyt haluaisinkin kysyä, mikä pakkomielle
sinulla ja kaltaisillasi on peittää silmänsä omiensa aukomiselta, kiroilulta ym., ja syyttää niistä ainoastaan uskovaisia?
Siihen tietysti syyllistyy kumpikin osapuoli.
Hallelujaa! Olet päässyt osalliseksi ehkä balkanin arvostetuimman nimimerkin saloista!
Pulssini oli tätä kirjoittettaessa 125/79.
Olihan teikäläisillä aikaa huutaa arethusaa apuun vaikka kuinka kauan, että älkää jaksako ruikuttaa..
En itse ole kertaakaan sheriffiä apuun pyytänyt, mutta on hyvä että sellainen on jotta feikit ym. häiriköt saadaan kuriin.
EN nyt tarkoittanut häiriköllä maankuulua pakanaa, joten ei tarvitse siitäkin alkaa poraamaan.. neidit..
Hei balkanin arvostetuin salonkileijona! Sun pulssisi heilahtelee kummasti. Mutta 125 minuutissa osoittaa erinomaista valmiutta kiroiluun. Koita vielä vähän petrata. Kunnon kiihko on poikaa.
Teikäläisillä, teikäläisillä. En muista että olisin missään vaiheessa yksilöinyt itseäni johonkin tiettyyn joukkoon täällä. Se että kritisoin kristinuskoa ei tarkoita että olen automaattisesti ateisti.
Enemmän tässä maassa on kyllä uskomisilla pahaa tehty kuin uskomatta olemisella... Maa on syntinen laulu.
Taisi heti alkuvauhdissa sekaantua pulssi ja verenpaine :)
kun kerran tänä iltana täällä pistäydyin, niin vastaavanpa tähänkin.
” Olihan teikäläisillä aikaa huutaa arethusaa apuun vaikka kuinka kauan”
Yritin kyllä olla puolueeton, mutta toisaalta apua ei paljon pyydetytkään. Mieluummin asiattomuuksin vastattiin asiattomuuksilla. Miksi? No, kysykää itseltänne.
”En itse ole kertaakaan sheriffiä apuun pyytänyt, mutta on hyvä että sellainen on jotta feikit ym. häiriköt saadaan kuriin.”
Et pyytänyt apua, mutta ”virkani” puolesta poistin kaksi sinun nicilläsi tehtyä todella alatyylistä keskustelunavausta. Et varmaan ehtinyt edes nähdä näitä, ja kerronkin tämän vain siksi, ettei uuden sheriffin työtä ala-arvoistasi. Tämä on rankkaa puuhaa, ja parhaimmillaan se ei edes näy.
Vastatkaa nyt stana jo kysymykseen: MIKSI PALSTA OLI PÄIVÄTOLKULLA KIINI?
Minä muuten tulen pian.
Se oli jo niin innoissaan että meni mittaamaan verenpainetta vaimoltaan ja luuli mittaavansa omaa pulssiansa ja säikähti pahanpäiväisesti, aikamoinen vaihteluväli 10 sekunnin aikana, mies parka.
luonnollisesti verenpainetta, sinä irakilainen eunukki.
MUTTA olen kyllä erittäin innoissani kysymään, oletko sattumoisin
Iso-P?
Kunnon kiihko on poikaa todellakin, mutta täällä ei saa tasokasta väittelyä.. paineen, henkisen sellaisen purkamiseen palsta on omiaan.
Mikään ei ole hauskempaa kuin lukea "ateistien" toisiltaan kopiomia lapsellisia juttuja ja teorioita.
Hihihih kuinka hyvä juttu! Rupeaisit koomikoksi kun noin hauska olet, sinä turpeahuulinen alkuasukas.
siis näistä poistoista! En todella nähnytkään kyseisiä juttuja.
Vaikka toisaalta kiinnostaisi tietää miten jonkun otsasuoni on pullistellut ajatellessaan mitä kirjoittaa.
kysymys.
Jutuistasi saa sen kuvan että olisit ateisti.
En itsekään ole sanonut olevani uskovainen, mutta silti minua sanotaan hihhuliksi ym. En pahoita siitä mieltäni eikä päiväni ole pilalla, samaa toivotan sinulle.