KEPUn eduskuntaryhmä kokoontuu jälleen tänään kriisikokoukseen ja luvassa on myös ministerikierrätystä. Uhattuna ovat ainakin Hannes Mannisen, Tanja Karpelan, Juha Korkeaojan, Liisa Hyssälän, Mauri Pekkarisen, Seppo Kääriäisen, Paula Lehtomäen ja Mari Kiviniemen salkut.
Myös pääministerin vaihtamista esittävät kaikista eniten Vanhaseen tympiintyneet KEPUt.
Paula Lehtomäen sotkeutuminen talousrikollisiin koetaan pahana eduskuntaryhmässä.
Tänään aamulla jo pari naisKEPUlia selitteli asioita MTV3:n Huomenta Suomessa.
Vanhasen kuuluisa hattutemppu on ainutlaatuinen Suomen historiassa. Mikään muu puolue ei ole koskaan aiemmin HÄVINNYT KOLMET VAALIT PERÄKKÄIN.
Agraaripuolueen auringonlasku on tosiasia.
KEPUlla taas tänään kriisikokous
1
147
Vastaukset
- KickMyParty
Sinä juuri, joka aina mollaa keskustapuoluetta. Liity joukkoon, kyllä sinut huolitaan. Sitten sinun ei tarvitse enää kateellisena huudella vieraisiin pöytiin. Saat samalla elämän, ensimmäistä kertaa, sekin on iloinen ja tärkeä asia.
Keskusta on paras.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791492
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431091No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall1951070Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38765- 14690
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30681Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21680- 37673
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .18610