voisiko joku tehdä minulle lihakasen kasvatukseen hyvän saliohjelman.saan käydä tutun pikku salilla treenaamassa ja seuraavat laitteet/painot on käytössä:
penkkipunnerruspenkki,tasapenkki,kyykkytelineet,jalkaprässi,smith-teline,pec-deck,ylätalja,alatalja ja vatsapenkki. levytanko (painoja 200kg),
käsipainot (koot 12-40kg)
penkkipunnerruspenkki,tasapenkki,kyykkytelineet,jalkaprässi,smith-teline,pec-deck,ylätalja,alatalja ja vatsapenkki. levytanko (painoja 200kg),
käsipainot (koot 12-40kg)
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kerroppa taustoja 1. Kuinka paljon treeniä takana 2. Montako kertaa viikossa ajattelit treenailla 3. Mitkä tavoitteet.
Tosta listasta ei puutu oikeastaan mitään muuta kuin vinopenkki, joten mahdollisuuksia on jos vain motivaatiota riittää??
Olen treenaillut muutama vuosi takaperin sen verran että osaan tekniikat penkissä,kyykyssä,maastavedossa ym perusliikkeissä. aluksi ajattelin treenailla vaan kaksi kertaa viikossa mutta ehkä myöhemmin useamminkin.tavoitteet on päästä lihaksikkaaseen kuntoon mutta joku raja siinäkin joten en pyri varsinaiseksi kilpabodariksi.
vinopenkkiä voisin tehdä käsipainoilla kyllä koska se tasapenkki on myös säädettävä mutta siis sellainen missä ei ole levytangolle telineitä.
Motivaatiota löytyy!
Ihmisessä on sen verran paljon lihaksia että kahdessa päivässä on aika vaikea ne kaikki käydä kunnolla läpi. Perusliikkeet on hyvät treenin alkuun ja sen jälkeen lihasta ympärille. Koitat nyt alkuun käydä kehon lihakset tasapainoisesti läpi muutamia viikkoja. Sit kun pystyt aloittamaan kolme jakoisen treenin niin silloin on helpompi jakaa liikkeet.