Japanissa kristitty pappi pelotteli lapsia helvetillä jos he eivät harrastaneet sexiä papin kanssa. Nyt pappia syytetään raiskauksista ynm.
Aika törkeetä toi papin tuomitseminen. Eihän pappeja saa tuomita, sehän on syntiä.
Aika törkeetä toi papin tuomitseminen. Eihän pappeja saa tuomita, sehän on syntiä.
Vastaukset 4
Vanhimmat
jutun tempaisit?
Tätä se on, kun ei maailman asioita seurata. Ilmankos meillä on näitä sairaita uskomuksia kuin jumalausko.
asioita, niin kerro sitten viisas ( Mirka? ), mistä tuo juttu on peräisin, muuten joku voi luulla, että se on pelkästään mielikuvituksen tuotetta.
Mistä luit, mikä lehti ja milloin se ilmestyi? Kannattaisi todistaa inhottavat asiat todeksi koska niitä on vaikea uskoa. Uskovaistenkin joukossa voi joskus olla joku jika on paha, ja jolla ei oikeasti ole uskoa vaikka hän sellaista esittäisikin muille ihmisille, eräänlaisena roolina. Sitten tällainen henkilö häpäisee itsensä ja toiste, jos joku on valmiina yleistämään nekin ihmiset samaksi joukoksi jotka eivät edes tunne toisiansa. USkovaisiakin on erilaisia, niinkuin on muitakin ihmisiä. Siis: Mistä ihmeestä luit tuollaisen inhottavan jutun???