heippa! arvatkaas mitä ne penteleen puhelimmyyjät on keksiny..mulle on jo viikonaikana soitellu lehtimyyjä, ja ainaku vastaa se lyö luurin korvaan. no kerran mä tein niin ku en tienny et ketä mulle soittaa pilareita ni soitin sinne takasin ja aattelin itekki lyyä luurin korvaan ni ei kerenny ees puhelin hälyttää ni ne rupes kauppaa mulle automaattisesti jotain lehtee..siis voiko noin tehdä?ne soittelee joka päivä pari kertaa. välillä oon lyöny luurin korvaan mut ei jaksa enää ku ne ei voi lopettaa..luuleeko ne tosiaan et mä tilaisin niiltä yhtää mitää. yhtä lehteä tilailen niilt mut kohta en sitäkään ku eivät osaa jättää rauhaan.
puhelinmyyjistä
hermot menee
5144
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
haha suutuspäissäni lopetin senkin lehden tilaamisen.. tilaan sen jostain muualta..toivottavasti nyt tajusivat ettei kiinnosta pelleillä. mut jos ne jatkaa niin mihin voisi valittaa?
kutsu muinaisille asassiineille...takaan että lehtimyyjät hiljenevät!
soittajalta uskooko hän herraan jeesukseen ja jos ei, niin aloita armoton "käännytys". Uskovaisille saarnaa satanismista. Teho on taattu.
nim. kokemusta löytyy ;0)
kauniisti sanoa ett: Kiitos, en tilaa? Ootteko käyny koskaan Cool centerissä? Se on tosi raakaa työtä. Tietokone soittaa jatkuvasti numeroihin: Sun pitää olla koko ajan valmiina kuin partiopoika. Pomo salakuuntelee sun soittojasi. Jos ett tee tiettyä määrää soittoja ja tee tiettyä määrää tulosta palkka tippuu tai lennät ulos. Tänä työttömyyden aikana tällaisiinkin töihin on pakko mennä, ett jonkunmoisessa käntyn syrjässä pysyisi kiinni.
Suoramarkkinointikiellon saa ilmoitettua maistraattiin. Ei tarvitse töykeillä, voi ihan asiallisesti sanoa, niinkuin sivistynyt ihminen.
Joka hitsin asiasta tehdään galluppeja. Liimasin tuulikaappiin muistilapun: Ei galluppeja, kiitos! Lehtimyyjät ovat jättäneet kokolailla rauhaan. Luulisi, että niillä on soitetut puhelut jo pois pelistä, jollei jokin sekaannus ole päässyt käymään. Itse keskeytän heti myyjän ja teen selväksi, etten tilaa, jos budjettini ei sitä salli. Näin säästyy sekä m:jän että minun aikaani.